۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر سه پروژه در راستای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان شروع کرده‌ایم و روند اداری آنها در حال انجام است، در مجموع پیش‌بینی می‌شود حدود هزار تا هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی دیم استان با مشارکت مردم به آبی تبدیل کنیم.
وی اظهار کرد: در سد «ایوشان» در راستای شعار سال اقدام مشترکی با مردم داریم انجام می‌دهیم تا با ارائه سیستم‌های نوین آبیاری بخشی از اراضی دیم را به آبی تبدیل کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: برای اجرایی‌شدن این امر حدود ۷۰ درصد مشارکت مردمی و ۳۰ درصد هم بخش دولتی سرمایه‌گذاری کرده و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
شاهرخی، گفت: تبدیل اراضی دیم به آبی سبب افزایش تولید و تأثیرگذار در معیشت مردم خواهد شد و ما در همین راستا در سایر شهرستان چندین پروژه را شروع کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه این برنامه در سایر شهرستان‌های استان ادامه دارد و در حال اجرایی‌شدن هستند، گفت: همین برنامه را در سایر شهرهای استان برای توسعه طرح اجرایی‌شدن سیستم‌های نوین آبیاری در اراضی دیم داریم که به‌عنوان نمونه در حاشیه رودخانه «سیمره» حدود ۴۰۰ هکتار با مشارکت مردم به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز و به بهره‌برداری برسانیم. امیدوارم از خبر ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود راضی بوده باشید.

۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۱ ۰۲:۳۹:۳۹