یک میلیون و ۲۰۰ هزار لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت
هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یک میلیون و ۲۰۰ هزار لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت
هستند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محسن اسد بیگی امروز شنبه در مراسم افتتاح ساختمان اداری بیمه سلامت چگنی با اشاره به اینکه بیمه سلامت شهرستان چگنی صاحب‌خانه شد، اظهار داشت: ساختمان اداری بیمه سلامت شهرستان چگنی با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال، به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: تمام اعتبار خرید و ساخت زمین از سازمان بیمه سلامت کشور تأمین شده و بودجه آن استانی نیست و از طریق بودجه دولتی دریافت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۹۷ درصد شهرستان چگنی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، بیان کرد: از جمعیت ۴۲ هزارنفری شهرستان چگنی بیش از ۴۱ هزار نفر آن تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشتر آنها در حوزه روستایی هستند.
اسد بیگی، اظهار کرد: از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزارنفری استان بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آن تحت پوشش بیمه سلامت است که از جمعیت تحت پوشش هم بیش از ۸۰ درصد آن یعنی ۹۹۰ هزار نفر به‌صورت رایگان تحت پوشش قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه ۱۳ مرکز طرف قرارداد در شهرستان چگنی وجود دارد، تصریح کرد: بیمارستان، رادیولوژی، دو داروخانه، دندانپزشک، شش مرکز بهداشتی درمانی روستایی و دو دفاتر پیش‌خوان طرف قرارداد در شهرستان چگنی به بیمه‌شدگان خدمات ارائه می‌کنند.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان، یادآور شد: حضور اداره بیمه سلامت در شهرستان‌ها یکی از سیاست‌های کلان سلامت در راستای ایجاد عدالت در سلامت و توسعه خدمات بیمه‌ای در این زمینه است.
اسد بیگی، ادامه داد: ساختمان استیجاری علاوه بر استهلاک تجهیزات، زیرساخت‌های نرم‌افزار هم با مشکل مواجه خواهند شد؛ ولی وقتی ساختمان به‌صورت ملکی باشد دیگر این مشکلات وجود ندارد و در بحث خدمات‌رسانی خصوصاً تأیید خدمات دارو و سایر خدمات تشخیصی درمانی و بدون مشکل می‌توانیم به بیمه‌شدگان ارائه خدمت کنیم. امیدوارم از خبر یک میلیون و ۲۰۰ هزار لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت
هستند
راضی بوده باشید.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت
هستند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۴ ۰۲:۴۱:۱۱