یک دقیقه سکوت؛ واکنش بایدن به کشته شدن سربازان آمریکایی در
اردن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یک دقیقه سکوت؛ واکنش بایدن به کشته شدن سربازان آمریکایی در
اردن
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از هیل، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی در کارولینای جنوبی برای سه سرباز آمریکایی کشته شده در حمله پهپادی در اردن یک دقیقه سکوت کرد.
بایدن سپس گفت: «دیشب روز سختی را در خاورمیانه داشتیم. ما سه روح شجاع را در حمله به یکی از پایگاه‌های خود از دست دادیم.»
او اندکی پس از برگزاری یک دقیقه سکوت در مرکز ضیافت باپتیست بروکلند در مراسم ناهار یکشنبه کلیسا ادعا کرد: «و ما پاسخ خواهیم داد.»
اظهارات بایدن پس از آن بیان می‌شود که او قبل از آن در بامداد یکشنبه به وقت محلی آمریکا تأیید کرده بود که در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در اردن، در نزدیکی مرز با سوریه و عراق، سه سرباز آمریکایی کشته شدند.
بایدن در بیانیه قبلی خود گفته بود که این حمله توسط «گروه های شبه نظامی رادیکال نزدیک به ایران» انجام شده است.
این حمله اولین کشته شدن نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از زمان آغاز جنگ رژیم صیهونیستی در غزه است، هرچند قبل از آن طی سه ماه گذشته بارها پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه مورد حمله قرار گرفته بود.
همچنین در ادامه واکنش‎‌ها به حمله علیه نیروهای آمریکایی در اردن، «آدام اسمیت»، نماینده دموکرات و عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که به نظر نمی‌رسد که ایران مستقیماً دستور این حملات را داده باشد.
آدام اسمیت، در عین حال گفته است که حمله اخیر تشدید خطرناک شرایط در منطقه است و لازم است که ما پاسخ دهیم.
این واکنش پس از حمله به نیروهای آمریکایی در اردن صادر شده است. در واکنش به حمله پهپادی علیه نیروهای آمریکایی در اردن، کاخ سفید اعلام کرد که جلسه مشورتی امنیت ملی آمریکا با حضور مشاور امنیت ملی و به همراه وزیران امور خارجه و دفاع، مدیر سیا و رئیس ستاد ارتش در حضور «جو بایدن» برگزار شده است.
کاخ سفید گفته است که در این جلسه مدیر اطلاعات ملی آمریکا، معاون مشاور امنیت ملی، رئیس کارکنان کاخ سفید و سفیر واشنگتن در سازمان ملل نیز حضور داشتند.
برگزاری این جلسه فوری پس از کشته شدن حداقل ۳ آمریکایی در اردن در جریان حمله پهپادی صورت گرفت.
همزمان منابع آمریکایی گفته‌اند که حمایت ایران از نیروهایی که به پایگاه آمریکا در اردن حمله کرده‌اند، لزوماً به این معنا نیست که حمله از طرف تهران انجام شده است.
یک مقام نظامی آمریکایی هم به الجزیره گفته است که ما همچنان در حال بررسی مکانی هستیم که حمله به نیروهای ما در اردن از آنجا آغاز شده است.
منابع رسمی اردن نیز اعلام کردند که حمله به نیروهای آمریکایی منجر به زخمی شدن هیچیک از مرزبانان اردنی نشده است.
از سوی دیگر مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به نیروهای آمریکایی در اردن را برعهده گرفت.
در این بیانیه، مقاومت اسلامی عراق گفته است: «ما مسؤولیت خود را در قبال حمله‌ای که نیروهای آمریکایی را در اردن هدف قرار داد اعلام می‌کنیم.»
یک مقام مقاومت اسلامی عراق هم اعلام کرده است که اگر آمریکا به حمایت از اسرائیل ادامه دهد، این حملات تشدید خواهد شد. امیدوارم از خبر یک دقیقه سکوت؛ واکنش بایدن به کشته شدن سربازان آمریکایی در
اردن
راضی بوده باشید.

یک دقیقه سکوت؛ واکنش بایدن به کشته شدن سربازان آمریکایی در
اردن  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۷:۳۰