یک اتفاق نادر مانع صعود سپاهان/ سرنوشت پرسپولیس در دست
پرسپولیس!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یک اتفاق نادر مانع صعود سپاهان/ سرنوشت پرسپولیس در دست
پرسپولیس!
به گزارش خبرنگار سایت احکام، هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا شامگاه دوشنبه با برگزاری ۶ دیدار پیگیری شد و در مهمترین دیدارها «الفیصلی» اردن از سد «شارجه» امارات گذشت و «السد» مقابل «نسف قارشی» متوقف شد.
نتایج این رقابت‌ها به شرح زیر است:
* نیروی هوایی عراق ۳ – آلمالیق ازبکستان ۲* الهلال ۲ – نساجی یک* مومبای سیتی یک – نوبهار نامنگان ۲* السد ۲ – نسف قارشی ۲* الفیصلی اردن ۲ – الشارجه امارات یک* الاتحاد ۲ – سپاهان یک
با توجه به اینکه تیم‌های اول هر گروه مستقیماً راهی مرحله یک شانزدهم نهایی می‌شوند و از بین تیم‌های دوم در گروه‌های پنج گانه در منطقه غرب آسیا هم سه تیم جواز حضور در مرحله بعدی را کسب می‌کند با نتایج به دست آمده وضعیت این گروه‌ها به شرح زیر است:
گروه A
۱. العین ۵ بازی، ۱۲ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۷۲. پاختاکور ۵ بازی، ۷ امتیاز، تفاضل گل صفر
گروه B
۱. نسف قارشی ۶ بازی، ۱۱ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۴۲. السد ۶ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۴
گروه C
۱. الاتحاد ۶ بازی، ۱۲ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۷۲. سپاهان ۶ بازی، ۱۰ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۸
گروه D
۱. الهلال ۶ بازی، ۱۶ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۱۴۲. نوبهار: ۶ بازی، ۱۳ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۵
گروه E
۱. النصر: ۵ بازی، ۱۳ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۶۲. پرسپولیس: ۵ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۱
جدول تیم‌های دوم
۱. نوبهار: ۶ بازی، ۱۳ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۵۲. سپاهان ۶ بازی، ۱۰ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۸۳. السد ۶ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۴۴. پرسپولیس: ۵ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۱۵. پاختاکور ۵ بازی، ۷ امتیاز، تفاضل گل صفر
با توجه به جدول گروه‌های پنج گانه در منطقه غرب آسیا تاکنون صعود تیم‌های «العین امارات»، «نسف قارشی»، «الاتحاد»، «الهلال» و «النصر» به مرحله یک شانزدهم نهایی به عنوان تیم‌های اول قطعی شده است.
در تین تیم‌های دوم هم صعود «نوبهار» با ۱۳ امتیاز قطعی است.
احتمال حذف سپاهان نزدیک به صفر است
با توجه به اینکه تیم سپاهان در جدول تیم‌های سوم ۱۰ امتیازی است و تفاضل گل این تیم مثبت ۸ است احتمال صعود زردپوشان روی کاغذ هنوز قطعی نشده است اما این تیم تنها در صورتی صعود نخواهد کرد که «پاختاکور» در بازی فردا مقابل «الفیحا» با اختلاف بیش از ۸ گل پیروز شود و پرسپولیس مقابل «الدحیل» به برتری برسد. هرچند برتری پرسپولیس مقابل «الدحیل» محتمل است اما برد پرگل پاختاکور تا حد زیادی دور از ذهن است.
پرسپولیس با تساوی هم ممکن است صعود کند
تیم فوتبال پرسپولیس هم در صورتی که بتواند در دیدار مقابل الدحیل به برتری برسد صعودش قطعی خواهد بود. سرخ پوشان پایتخت در صورت تساوی هم ممکن است به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کنند اما این اتفاق منوط به این است که پاختاکور مقابل فیحا امتیاز از دست بدهد و پیروز مسابقه نشود.
برنامه دیدارهای سه شنبه به شرح زیر است:
* آخال – العین امارات
* پاختاکور – الفیحا
* استقلال تاجیکستان – النصر
* پرسپولیس – الدحیل قطر
از این چهار مسابقه دو دیدار «آخال» برابر «العین» و «استقلال» برابر «النصر» جنبه تشریفاتی دارد و تأثیری بر صعود یا حذف تیم‌ها نخواهد داشت. امیدوارم از خبر یک اتفاق نادر مانع صعود سپاهان/ سرنوشت پرسپولیس در دست
پرسپولیس!
راضی بوده باشید.

یک اتفاق نادر مانع صعود سپاهان/ سرنوشت پرسپولیس در دست
پرسپولیس!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۵ ۰۲:۳۸:۰۸