یورش نظامیان صهیونیستی به اردوگاه نابلس و درگیری با
فلسطینی‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یورش نظامیان صهیونیستی به اردوگاه نابلس و درگیری با
فلسطینی‌ها
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شرق نابلس یورش بردند. منابع محلی اعلام کردند که در پی یورش اشغالگران اسرائیلی به نابلس، مبارزان مقاومت با آنان وارد درگیری مسلحانه شدند.
مبارزان مقاومت همچنین در مسیر خودروهای نظامیان صهیونیستی چند بمب منفجر کردند.
از سوی دیگر اعلام شده است که نیروهای پشتیبانی دشمن صهیونیستی راهی نابلس شدند.
همزمان، تایمز اسرائیل گزارش داد که نیروهای ارتش بامداد روز سه شنبه وارد اردوگاه آوارگان فلسطینی در نزدیکی نابلس شدند تا خانه یک عضو حماس را تخریب کنند.
در بیانیه‌ای کوتاه پس از نیمه‌شب سه‌شنبه، نیروهای اشغالگر اسرائیل تأیید کردند که نیروهای نظامی برای تخریب خانه «عبدالفتاح حسین خاروشا»، یکی از اعضای گروه فلسطینی حماس، وارد اردوگاه آوارگان عسکر در حومه نابلس شده‌اند.
رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نیروهای صهیونیست هنگام ورود به اردوگاه با پرتاب گاز اشک‌آور مواجه شدند و کار برای آنان بسیار سخت شد.
خانه خاروشا در نابلس چندین ماه است که برای تخریب همراه با پسرش که به کمک برای حمله برنامه ریزی شده متهم است، زیر نظر قرار گرفته شده است.
رژیم صهیونیستی مرتباً خانه‌های فلسطینی‌هایی را که متهم به انجام حملات هستند و نیز همدستان آنها را به عنوان یک سیاست ویران می‌کند. کارآیی این سیاست حتی در داخل تشکیلات امنیتی رژیم صهیونیستی به شدت مورد بحث قرار گرفته است، در حالی که فعالان حقوق بشر این عمل را به عنوان مجازات دسته جمعی ناعادلانه محکوم می‌کنند.
روند تخریب خانه فلسطینی‌ها معمولاً چندین ماه طول می‌کشد، زیرا مقدمات تخریب انجام می‌شود و دستور از طریق دادگاه راه صادر می‌شود. نیروهای اشغالگر اغلب منتظر زمان مناسب برای ورود به شهرها یا محله‌های فلسطینی برای عملیات تخریب خانه فلسطینی‌ها هستند.
عبدالفتاح حسین خاروشا، ۴۹ ساله، متهم به انجام حمله مرگبار در حواره از سوی حماس است. خاروشا در حمله ارتش اشغالگر اسرائیل در ۷ مارس ۲۰۲۳ به شهادت رسید.
خشونت و درگیری‌ها در سراسر کرانه باختری طی یک سال و نیم گذشته افزایش یافته است. این تشدید تنش را در افزایش حملات تیراندازی فلسطینیان به اشغالگران و افزایش حملات شهرک‌نشینان یهودی افراطی علیه فلسطینی‌ها ردیابی کرد.
حملات فلسطینیان در رژیم صهیونیستی و کرانه باختری از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ کشته و تعدادی دیگر زخمی از میان اشغالگران برجای گذاشته است. بر اساس گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، ۱۶۸ فلسطینی در کرانه باختری نیز در همین مدت شهید شده‌اند که اکثر آنها در درگیری با نیروهای امنیتی یا هنگام انجام حملات به شهادت رسیده‌اند. همچنین برخی شهدای فلسطینی غیرنظامیان بودند و برخی دیگر در شرایط نامشخصی به شهادت رسیدند. از آسیب دیدن و شهادت توسط شهرک نشینان مسلح صهیونیستی نیز طی شش ماه گذشته به کرات در مناطق اشغالی گزارش شده است. امیدوارم از خبر یورش نظامیان صهیونیستی به اردوگاه نابلس و درگیری با
فلسطینی‌ها
راضی بوده باشید.

یورش نظامیان صهیونیستی به اردوگاه نابلس و درگیری با
فلسطینی‌ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۸ ۰۲:۳۷:۰۸