یمن حمله موشکی به جنوب رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یمن حمله موشکی به جنوب رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، نیروهای مسلح یمن با انتشار بیانیه‌ای، حمله موشکی به بندر ایلات در جنوب رژیم صهیونیستی را برعهده گرفتند و اعلام کردند که اهداف حساس و مختلف دشمن صهیونیستی از جمله اهدافی نظامی را در جنوب اراضی اشغالی در ایلات با موشک‌های بالستیک مورد حمله قرار دادیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: «به فضل و یاری خداوند موشک‌ها مستقیماً به اهداف مورد نظر در ایلات اصابت کرده و دشمن صهیونیستی پنهانکاری می‌کند.»
نیروهای مسلح یمن همچنین افزودند: «نیروهای ما به عملیات‌های نظامی خود در حمایت از ملت مظلوم فلسطین تا توقف جنایات دشمن صهیونیستی علیه برادرانمان در غزه ادامه می‌دهند.»
دقایقی پیش از این، منابع عبری زبان مجدداً از شنیده شدن صدای انفجار در شهر اشغالی ایلات خبر دادند.
برخی منابع عبری زبان هم از رهگیری یک موشک یا پهباد در آسمان منطقه وادی عربه در بئر اورا خبر دادند.
ساعاتی پیش از این نیز، برخی منابع از شلیک موشک بالستیک به سمت شهر اشغالی ایلات خبر دادند.
ظهر امروز نیز اصابت یک فروند پهباد به شهر اشغالی ایلات به ایجاد خساراتی در این شهر بندری منجر شده بود.
امروز همچنین ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن دو نظامی خود اعتراف و اعلام کرد که سرگرد «دوف موشیه کوگان» (۳۲ ساله) از یگان شلداگ در درگیری‌های غزه کشته شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد که گروهبان «رونی ایشل» (۱۹ ساله) که در حمله هفتم اکتبر حماس کشته شده بود، تازه جسد او پیدا شده است.
از سوی دیگر وزیر خارجه انگلیس در دیدار با فیصل بن فرحان، همتای سعودی وی در ریاض، بدون اشاره به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار مردم بی‌دفاع این منطقه، مدعی شده است که لندن درخواست‌ها برای برقراری آتش‌بس در غزه را درک می‌کند!
وی در دیدار با فرحان مدعی شد: قبلاً هم گفته‌ایم که درخواست‌ها برای آتش‌بس قابل درک است ولی ما همچنین درک می‌کنیم که اسرائیل برای تأمین ثبات و امنیت خود اقدام می‌کند.
کلورلی در ادامه مدعی شد: البته ما می‌خواهیم که این شرایط وحشتناک هرچه سریع‌تر حل و فصل شود. چالش اصلی، نیازهای بشردوستانه مردم غزه است. درخواست برای آتش‌بس آسان و در واقع برقراری صلح به مراتب دشوارتر است. ما نسبت به ایجاد صلح پایدار که هم ضامن امنیت اسرائیل بوده و هم امنیت فلسطینیان را تأمین کند، پایبندیم!
نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفته است که دردها و مصیبت‌های ملت فلسطین نه از هفتم اکتبر بلکه با آواره شدن از ۷۵ سال پیش آغاز شده است.
«محمد اشتیه» طی سخنانی در رام الله افزود: تلاش‌های اشغالگران برای کوچاندن اجباری ملت فلسطین تا این لحظه متوقف نشده است. جنگ رژیم اشغالگر اسرائیل فقط علیه حماس نیست بلکه علیه کل ملت فلسطین است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۲۵۰ فلسطینی در کرانه باختری به‌دست نظامیان اشغالگر شهید شده‌اند. توزیع ۲۷ هزار قطعه سلاح در میان شهرک نشینان صهیونیست به معنای صدور مجوز قتل برای فلسطینیان است. از این رو، ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس اشغالی و غزه به دفاع و محافظت بین المللی نیاز دارد.
اشتیه تصریح کرد: کمک‌های بشردوستانه باید به همه مناطق نوار غزه و نه فقط مناطق جنوبی ارسال شود. ما با احداث اردوگاه در مناطق جنوبی نوار غزه مخالف هستیم زیرا این اقدام باعث تخلیه مناطق شمالی نوار غزه از ساکنان اصلی آن می‌شود.
نخست وزیر تشکیلات خودگردان همچنین گفت که در هر ساعت ۶ کودک و ۷ زن فلسطینی به‌دست نظامیان اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست به شهادت می رسند.
همچنین وزارت بهداشت نوار غزه از افزایش شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۱۰۸۱۲ نفر خبر داد.
اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه در نشست خبری گفت در حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون ۱۰ هزار و ۸۱۲ فلسطینی شهید شده‌اند که ۴ هزار و ۴۱۲ نفر آنها کودک و ۲ هزار و ۹۱۸ نفر آنها زن و ۶۶۷ نفر سالخورده هستند.
به گفته وی شمار زخمی‌ها هم ۲۶ هزار و ۹۰۵ نفر افزایش یافته است. امیدوارم از خبر یمن حمله موشکی به جنوب رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت راضی بوده باشید.

یمن حمله موشکی به جنوب رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۴۰:۰۱