یمن به عملیات خود علیه اسراییل ادامه می دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یمن به عملیات خود علیه اسراییل ادامه می دهد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در حساب کاربری مجازی خود به بمباران یمن واکنش نشان داد و به زبان انگلیسی نوشت: «صرف نظر از اندازه و حجم بمباران یمن، عملیات نظامی ما علیه اسرائیل ادامه خواهد داشت.»
البخیتی افزود که عملیات نظامی یمن علیه اسرائیل تا پایان جنایات نسل کشی در غزه ادامه خواهد داشت.
ساعاتی پیش از این، جنگنده‌های آمریکا و انگلیس چندین منطقه را در صنعا و اطراف آن هدف قرار دادند.
منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در صنعاء پایتخت یمن خبر دادند و خبرنگار الجزیره گزارش داده است که صدای انفجارهای مهیب در صنعا، پایتخت یمن، همزمان با پرواز هواپیماهای جنگنده به صدا درآمد.
یک مقام آمریکایی هم در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «نیروهای آمریکایی، انگلیسی و سایر متحدان حملاتی را در یمن انجام دادند.»
این مقام آمریکایی همچنین افزود که حملات در یمن مواضع نیروهای انصارالله و سکوهای موشکی، پهپادها و انبارهای اسلحه را هدف قرار دادند. بر اساس گزارش المیادین، متجاوزان آمریکایی-انگلیسی منطقه الجند در استان تعز در جنوب غربی یمن را نیز هدف قرار دادند. صنعا پایتخت یمن و اهدافی در استان‌های تعز، البیضاء و حجه نیز از دیگر مناطق بمباران شده در یمن از سوی جنگنده‌های آمریکایی-انگلیسی است.
یک مقام نظامی آمریکا نیز به الجزیره گفت: حملات آمریکا و انگلیس علیه یمن ترکیبی از حملات هوایی و موشکی است.
این مقام آمریکایی افزود: حملات علیه یمنی‌ها توسط نیروهای آمریکایی و انگلیسی و با پشتیبانی غیر عملیاتی سایر کشورها انجام شد.
ساعاتی پیش از این نیز، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بود که کشتی نظامی باری آمریکایی موسوم به «اوشن گاز» در خلیج عدن از سوی نیروی دریایی ارتش یمن با موشک‌های مناسب هدف گرفته شده است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: واکنش به تعرض‌های آمریکا و انگلیس حتمی است و هرگونه تعرض جدید بدون پاسخ و مجازات باقی نخواهد ماند.
سریع ادامه داد: بر تداوم جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که عازم بندرهای فلسطینی اشغالی هستند تاکید می‌کنیم و این اقدام تا زمانی که حمله به غزه و محاصره این باریکه پایان نیابد ادامه خواهد داشت.
وی افزود: ما به اتخاذ اقدامات دفاعی و هجومی در چارچوب حق خود در دفاع از یمن و تداوم حمایت از فلسطین ادامه خواهیم داد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: پاسخ به هرگونه تعرض آمریکا یا انگلیس به کشورمان ادامه خواهد داشت و این اقدام از طریق هدف قرار دادن تمامی منابع تهدید در دریای سرخ و دریای عرب به انجام خواهد رسید.
پیشتر «محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره کننده صنعا در سخنانی تاکید کرده بود که یمن اجازه نقض حاکمیت خود را نخواهد داد. به گفته عبدالسلام، یمن در مقابل هر تجاوزی که در معرض آن باشد، بیکار نخواهد نشست و دست به اقدام خواهد زد.
این مقام ارشد انصارالله افزود که یمن در حمایت از مردم غزه و فلسطین، کشتی‌های اسرائیلی و به مقصد بنادر اشغالی را هدف قرار خواهد داد تا حملات علیه غزه متوقف شود.
سخنگوی انصارالله همچنین از همه کشورها خواست که خود را قربانی فریبکاری آمریکا نکنند و تأکید کرد که واشنگتن نباید از مسؤولیت خود در قبال توقف حمله به غزه شانه خالی کند. امیدوارم از خبر یمن به عملیات خود علیه اسراییل ادامه می دهد راضی بوده باشید.

یمن به عملیات خود علیه اسراییل ادامه می دهد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۸:۳۸