یحیی سریع: حمله پهپادی به بندر «الضبه» فقط یک هشدار ساده
بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یحیی سریع: حمله پهپادی به بندر «الضبه» فقط یک هشدار ساده
بود
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات پهپادی در بندر نفتی «الضبه» در شرق حضرموت ضد یک نفتکش خبر داد.
سرتیپ یحیی سریع با قرائت بیانیه‌ای در خصوص این عملیات گفت: برای بازداشتن یک کشتی نفتی که قصد غارت نفت خام را از طریق بندر الضبه در استان حضرموت داشت، یک حمله هشدار ساده انجام دادیم. این نفتکش تصمیم صادر شده توسط مقامات ذیصلاح مبنی بر ممنوعیت انتقال و صادرات مشتقات نفتی یمن را نقض کرده بود.
وی در ادامه افزود: این پیام هشدار برای جلوگیری از ادامه غارت ثروت‌های نفتی یمن و عدم تخصیص درآمدهای آن برای پرداخت حقوق مردم و خدمت رسانی به آنها بود. قبل از ارسال این پیام هشدار، ما مسئولان ذیربط نفتکش را مطلع کرده و قوانین جاری یمن و قوانین بین المللی را به آنها متذکر شده بودیم.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد: ما در برخورد با این نفتکش تدابیر احتیاطی را مراعات کردیم تا ایمنی و سلامت زیرساخت‌های یمن و همچنین امنیت کشتی و خدمه آن را حفظ کنیم. ما از انجام وظیفه خود برای ایجاد ممانعت در مقابل هر نفتکش که قصد غارت ثروت مردم یمن را دارد، لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.
سرتیپ یحیی سریع در پایان گفت: به یاری خداوند می‌توانیم در دفاع از ملت بزرگمان و جلوگیری از غارت ثروت‌های آن، عملیات هشدار بیشتری انجام دهیم. ما هشدار خود را به همه شرکت‌ها تکرار می‌کنیم تا به طور کامل از تصمیمات مقامات صنعا پیروی و از هرگونه مشارکت در غارت ثروت یمن دوری کنند.

گفتنی است که برخی منابع محلی و رسانه‌ای عصر امروز جمعه از حمله با سه پهپاد به بندر الضبه در شرق استان حضرموت همزمان با قصد نفتکش خارجی Nissos Kea برای ورود با این بندر و انتقال نفت از آن خبر دادند و افزودند که بندر الضبه پس از ورود این نفتکش برای انتقال حدود دو میلیون بشکه نفت خام به طور کامل بسته شد.
منابع مذکور ادامه دادند: نفتکش مذکور پس از انفجارهای ناشی از حملات پهپادی بندر را ترک کرد و نیروهای امنیتی تمام راه‌های منتهی به بندر را بستند. امیدوارم از خبر یحیی سریع: حمله پهپادی به بندر «الضبه» فقط یک هشدار ساده
بود
راضی بوده باشید.

یحیی سریع: حمله پهپادی به بندر «الضبه» فقط یک هشدار ساده
بود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۸:۳۳