یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام عبدالحسین معزی شامگاه شنبه در یادواره شهدای امدادگر جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در مشهد با بیان اینکه یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان است، اظهار کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان مسأله‌ای اساسی است که باید همواره مورد توجه قرار گرفته شود.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر سخنان خود را با قدردانی از برگزارکنندگان این یادواره‌ ادامه داد: شهدا الگوهای انسانی هستند که معرفی یاد و راه آنان سبب ترویج فرهنگ ایثار و رشادت‌ها و فداکاری در جامعه و نسل امروز خواهد شد.
وی با بیان‌ اینکه ما را با معنای حقیقی زندگی آشنا ساختند، تصریح کرد: در یکی از وصایای ۳۸ شهید امدادگر خراسان رضوی، آمده است که «مادرم من در جبهه با معنای حقیقی زندگی آشنا شدم.» نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه افزود: وصایای شهدا توصیه‌ای‌ است که همچون گوهری جاودان در ذهن باقی می‌ماند.
به گفته معزی آزادی و آزادگی، خداپرستی و بیزاری از طاغوت از جمله درس‌ آموخته‌های شهدا است. نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه به بازخوانی واقعه عاشورا پرداخت و شهیدان ایران اسلامی را درس‌آموختگان مکتب عاشورا دانست.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر یکی از راه‌های شناخت و معرفی شهدا را به نسل جوان مرور تاریخ دانست و افزود: دشمنان با شروع جنگ هشت‌ساله یقین داشتند می‌توانند نظام اسلامی ایران را از میان بردارند، اما این مقاومت و ایثارگری ملت ایران اسلامی‌بود که نقشه‌ها و توطئه دشمنان را ناکام گذاشت.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر ایستادگی هشت ساله ملت ایران در جنگ تحمیلی را برآمده از نهضت عاشورا دانست و تصریح کرد: نقش بی‌نظیر خانواده‌های شهدا به واسطه‌ تربیت چنین فرزندانی و همچنین صبر و بردباری آنان به پیروی نیز در این راه ستودنی است.
وی به سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نیز اشاره کرد و افزود: امروز که استکبار جهانی سعی دارد انسانیت را به فراموشی بسپارد، باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این مهم را زنده نگهداشت.
معزی با انتقاد از دولت‌های غربی و سکوت آنان در این‌باره گفت: مدعیان حقوق بشری غربی امروز در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند و این سکوت بیانگر پوشالی بودن ادعاهای آنان است.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر بر ضرورت هویت‌سازی از راه و یاد شهدا در میان جوانان نیز تأکید کرد و افزود: شهدای امدادگر جمعیت هلال‌احمر در جبهه‌های حق علیه باطل علاوه بر دفاع از ارزش‌های ملی و دینی خود، در راه خدمت به دیگری گامی‌بلند برداشته‌اند.
وی بار دیگر بر اهمیت الگوی سازی از یاد و راه شهیدان امدادگر جمعیت هلال احمر در این مجموعه تاکید و از برگزارکنندگان این یاداوره قدردانی کرد. امیدوارم از خبر یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان
است
راضی بوده باشید.

یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۱ ۰۲:۴۱:۰۴