گنجینه‌های دفاع مقدس سپر محافظ در برابر جنگ نرم است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گنجینه‌های دفاع مقدس سپر محافظ در برابر جنگ نرم است به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار غلامحسین محمدی اصل عصر یکشنبه در آئین اختتامیه نمایشگاه رزمی فرهنگی مسلم بن عقیل که در محل موزه دفاع مقدس اردبیل اظهار کرد: جنگ امروز، جنگ عقیده و ایمان است بنابراین حراست از مرزهای عقیدتی و باورهای دینی رسالت خانواده‌ها و همه اساتید و مربیان در مراکز آموزشی محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس نقطه طلایی تاریخ ایران در مقاطع قبل و بعد از اسلام است چرا که جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با آثار برگرفته از مکتب عاشورا در برابر تمام کفر صف آرایی کرده و با پشتیبانی از امامین انقلاب اسلامی با خنثی کردن توطئه‌های دشمنان حماسه آفرینی کردند.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه رهایی از ظلم و ستم، امر به معروف، عزت و استقلال از ثمرات انقلاب اسلامی در ایران است، افزود: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به رهبری عالم عادل فقیه و حکیم الهی که یک روحانی و سیاستمدار تمام عیار بود، در برابر بلوک‌های غرب و شرق ایستادند، جنگی که به گواه شاهدان و تئوریسین‌ها یک جنگ ناهمتراز، ناهمگون و سخت‌تر و پیچیده‌تر از جنگ‌های جهانی بود.
محمدی اصل نتایج جنگ تحمیلی را یادآور شد و بیان کرد: ایمان عمیق و توکل رزمندگان به خداوند متعال مهمترین عاملی بود که جنگ کلِاش در برابر توپ و تانک را پیش برد و به پیروزی رساند.
وی با بیان اینکه جوانان امروز عین جوانان صدر اسلام هستند، گفت: دوران دفاع مقدس تنها جنگی از امپراطوری بزرگ ایران تاکنون است که حتی یک وجب از خاک کشور را از دست نداد و جوانان غیرتمند با ایثار خود، ایران اسلامی را یکپارچه و متحد نگه داشتند.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تصریح کرد: جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با حراست از مرزهای جغرافیایی از مرزهای عقیدتی نیز مراقبت کردند تا دشمن نتواند با نفوذ خود خللی در اراده ملت ایران ایجاد کند.
محمدی اصل با تاکید بر اینکه جوانان انقلابی مالک اشتر وار از ولی‌فقیه زمان پشتیبانی می‌کنند، افزود: این جوانان با بصیرت عاشورایی خود شُبهات دشمنان را خنثی می‌کنند.
وی به گنجینه‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این گنجینه‌ها سپر بلا در برابر انواع تهدیدات سخت است، به طوری که امروز جمهوری اسلامی ایران از کشورهای قدرتمند در زمینه نظامی محسوب می‌شود.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه شهرک‌های موشکی و پهبادی ما امروز لرزه بر افکار دشمنان انداخته است، اظهار کرد: نیروهای مسلح مصداق آیه «انا اعطیناک‌الکوثر» هستند که امروز در اوج شهامت و عقلانیت هستند.
محمدی اصل به عوامل امیدآفرینی در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: ایمان به خدا ما را در برابر هجمه‌های دشمنان آسیب‌ناپذیر کرده است.
وی افزود: امیدآفرینی در جامعه بسیار مهم است و در مقابل ناامیدی با کفر برابری می‌کند بنابراین همگان باید برای امیدآفرینی در جامعه تلاش کنند.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به اهمیت جهاد تبیین در جامعه اشاره و تصریح کرد: سپاه و بسیج در جهاد خدمت‌رسانی به مردم فراتر از توان عمل کرد و با تفکر بسیجی در امر پیشرفت به محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار پرداخته است.
محمدی اصل خدمت‌رسانی سپاه پاسداران به عموم مردم را مهم ارزیابی کرد و گفت: در بحران بنزین این سپاه بود که با راه‌اندازی پالایشگاه به دولت کمک کرد تا ضمن تأمین نیازهای داخلی به صادرات بنزین نیز دست یابد.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران کمک حال دولت‌ها بوده است، اظهار کرد: سپاه به دولت در تمام عرصه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم کمک کرده است.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به جنگ امروز نیز اشاره کرد و گفت: مسئله امروز صدای توپ و تانک و مسلسل نیست، بلکه صدا، صدای ابزارهای فرهنگی و اینترنت است.
سردار محمدی اصل با بیان اینکه فضای مجازی مملو از دروغ‌پراکنی است، افزود: از سال ۷۸ تاکنون ۸ فتنه در کشور رخ داده است که هرکدام این فتنه‌ها از ۸ سال دفاع مقدس پیچیده‌تر، خطرناک‌تر و تأثیرگذارتر است.
وی بازگشایی مدارس و آغاز سال‌تحصیلی را نیز یادآور شد و بیان کرد: امروز خانواده‌ها و معلمان در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند، چراکه دانش آموزان ما آینده ایران هستند.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل افزود: باورهای دینی و اعتقادی امروز خط مقدم ما در برابر دشمنان است و این بار تمرکز دشمنان روی کودکان این سرزمین است بنابراین خانواده‌ها، اساتید، مدیران و مربیان نقش مهمی در این جبهه برعهده دارند. امیدوارم از خبر گنجینه‌های دفاع مقدس سپر محافظ در برابر جنگ نرم است راضی بوده باشید.

گنجینه‌های دفاع مقدس سپر محافظ در برابر جنگ نرم است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۹:۲۵