گلوگاه‌های بحرانی راه‌آهن اردبیل نیازمند اقدام جهادی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گلوگاه‌های بحرانی راه‌آهن اردبیل نیازمند اقدام جهادی سید حامد عاملی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام، اظهار کرد: ۱۸ سال است که مردم استان اردبیل منتظر راه آهن هستند و برای این پروژه در یک سال گذشته دولت سیزدهم بیش از یک هزار میلیارد تومان منابع تزریق کرده است.
وی بیان کرد: در دو ماه گذشته از سال مالی جدید برای راه آهن اردبیل- میانه ۳۴۰ میلیارد تومان منابع اختصاص یافته است تا بخش عظیمی از این پروژه آماده بهره برداری شود.
استاندار اردبیل ضرورت حل مشکلات نقاط بحرانی راه آهن را یادآور شد و اظهار کرد: بخش عظیمی از تونل‌ها و پل‌های راه آهن اردبیل – میانه به شکل نیمه تمام رها شده بود که ما سعی کردیم به این وضعیت سروسامان دهیم که لاینینگ تونل ۸، تکمیل پل سارای و تکمیل پایه‌های پل ۱۲ و ۱۳ راه آهن اردبیل – میانه با انتقال جرثقیل سنگین در حال انجام است.
عاملی گفت: گلوگاه‌های بحرانی راه آهن اردبیل با همت جهادی در تیررس توجه جدی است و امیدواریم تا پایان امسال بخش زیرسازی راه آهن تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی در مورد ریل گذاری این پروژه نیز افزود: تنها ۵۵ کیلومتر ریل گذاری باقی مانده که تلاش می‌کنیم اوایل سال آینده این پروژه ریلی را با تأمین اعتبارات مورد نیاز به سرانجام برسانیم.
استاندار اردبیل در مورد راه آهن اردبیل- پارس آباد نیز تصریح کرد: این محور ریلی که در نهایت به خط راه آهن آذربایجان- آسیای میانه و روسیه متصل می‌شود از جدی‌ترین مطالبات ما در دولت سیزدهم است و شخص رئیس جمهور دستور داده تا با توجه به اهمیت و اولویت این طرح و تکمیل مطالعات این پروژه راهبردی شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد. امیدوارم از خبر گلوگاه‌های بحرانی راه‌آهن اردبیل نیازمند اقدام جهادی راضی بوده باشید.

گلوگاه‌های بحرانی راه‌آهن اردبیل نیازمند اقدام جهادی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۷ ۰۲:۳۹:۴۰