گفتگوی امیر عبداللهیان با وزیران خارجه کشورهای
همسایه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گفتگوی امیر عبداللهیان با وزیران خارجه کشورهای
همسایه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با امیر فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی، ضمن تبادل تبریک عید سعید فطر، در خصوص آخرین وضعیت روابط دو جانبه و تحولات منطقه گفت و گو کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند رو به جلوی روابط دوجانبه دو کشور، بر اراده کشورمان بر توسعه هر چه بیشتر روابط تاکید نمود.
فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در این گفتگوی تلفنی بر گسترش مناسبات و همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی بین دو کشور تاکید کرد.
طرفین در این تماس تحولات غزه را مورد توجه و بررسی قرار دادند و بر ضرورت پایان دادن به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و مصائب انسانی مردم غزه و کرانه باختری فلسطین تاکید کردند.
تماس تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه جمهوری عراق
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی بر استمرار رایزنی‌های فی مابین تاکید کردند.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی خود با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق، ضمن تبریک عید سعید فطر، درگذشت همسر ایشان را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای مشارالیها رحمت و غفران الهی مسئلت کرد.
در این تماس طرفین با اشاره به روابط راهبردی و عمیق دو کشور بر گسترش و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات دو جانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی تاکید کردند.
گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان وزیر خارجه امارات متحده عربی در گفتگوی تلفنی، فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفتند.
حسین امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی ابراز امیدواری کرد که به برکت ماه مبارک رمضان و به یُمن عید سعید فطر شاهد تقویت بیش از پیش روابط و همکاری بین همه کشورهای اسلامی در راستای خیر و صلاح ملت‌های مسلمان باشیم.
وزرای امور خارجه دو کشور در این گفتگوی تلفنی همچنین در مورد آخرین تحولات دوجانبه، تداوم جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردم فلسطین و سایر تحولات منطقه‌ای رایزنی و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به استمرار جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در ماه رمضان و به خصوص در ایام عید سعید فطر علیه مردم روزه دار فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری، بر لزوم همکاری و انسجام مواضع کشورهای اسلامی برای تحت فشار قرار دادن این رژیم و حامیان آن جهت پایان بخشیدن به کشتار مردم فلسطین و خاتمه هر چه سریع‌تر فاجعه بزرگ انسانی علیه فلسطینیان به خصوص علیه ساکنین غزه تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود، با تلاش و پیگیری کشورهای اسلامی در مجامع اسلامی و بین المللی، شاهد ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و خروج مردم مظلوم غزه از شرایط دشوار کنونی باشیم.
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی بر تداوم تماس‌ها و رایزنی‌های فی مابین تاکید کردند.
گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه قطر
ساعتی قبل نیز حسین امیرعبداللهیان و شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر تماس تلفنی برقرار کرده و فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفتند.
امیرعبداللهیان گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه قطر گفت: امیدواریم به یُمن و برکت عید سعید فطر شاهد همکاری نیرومندتر همه کشورهای اسلامی با یکدیگر باشیم.
وزرای امور خارجه دو کشور در این گفتگوی تلفنی همچنین آخرین تحولات دوجانبه، موضوع غزه و سایر تحولات منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم پایان دادن به فاجعه عمیق انسانی شش ماه اخیر علیه فلسطینیان، به ویژه ساکنین غزه تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود، با همت کشورهای اسلامی و مسؤلیت پذیری عملی جامعه جهانی، نسبت به گسیل کمک‌های انسان‌دوستانه و نجات مردم مظلوم غزه از قحطی اقدام جدی صورت پذیرد. امیدوارم از خبر گفتگوی امیر عبداللهیان با وزیران خارجه کشورهای
همسایه
راضی بوده باشید.

گفتگوی امیر عبداللهیان با وزیران خارجه کشورهای
همسایه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۱ ۰۲:۴۱:۳۵