گفتگوهای روسیه و آمریکا در مورد امنیت سایبری متوقف شده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گفتگوهای روسیه و آمریکا در مورد امنیت سایبری متوقف شده
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «آندری کروتسکیخ»، فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای همکاری‌های بین المللی در حوزه اطلاعات در گفتگویی با «اینترنشنال افرز» که روز جمعه در سایت وزارت امور خارجه روسیه منتشر شد، گفت: مذاکرات درباره امنیت سایبری با واشنگتن عملاً متوقف شده است.
این مقام روسی گفت: «وضعیت کنونی در روابط روسیه و ایالات متحده در دهه‌های گذشته منحصر به فرد است. گفتگوهای دوجانبه در مورد امنیت سایبری عملاً توسط واشنگتن متوقف شده است. و اتهامات و تهدیدها از آن سوی اقیانوس به ما فراوان می‌رسد. همه چیز برای رسیدن به سطح نگران کننده شروع شده است.»
نماینده رئیس جمهور روسیه همچنین گفت: «به مذاکره کنندگان ما فرصت داده نمی‌شود تا وظایف دیپلماتیک خود را در سازمان ملل انجام دهند، دسترسی آنها به مقر آن سازمان با مشکل مواجه می‌شود و در نتیجه روند مذاکرات بین المللی در مورد امنیت اطلاعات بین المللی تضعیف شده است.»
پیش از این منابع چینی اعلام کرده بودند که از آدرس‌های اینترنتی در ایالات متحده برای در دست گرفتن کنترل رایانه‌های چینی و حمله هکری به بلاروس، روسیه و اوکراین استفاده شده است و گروه‌های خارج از کشور با در دست گرفتن کنترل رایانه‌های موجود در کشور برای انجام حملات سایبری به روسیه، اوکراین و بلاروس تلاش کرده‌اند.
حملات سایبری نقطه اصلی تنش بین ایالات متحده و متحدانش با روسیه بوده است، زیرا غرب، روسیه را به راه اندازی یک پیکار جهانی جاسوسی سایبری متهم کرده و مسکو نیز اتهامات مشابهی را بر علیه واشنگتن و هم پیمانان اروپایی آن مطرح کرده است. روسیه می‌گوید که در حملات سایبری شرکت نمی‌کند و چنین ادعاهایی را اظهارات مخرب می‌داند.
این در حالی است که در گذشته «نیکولای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه اظهار داشته بود که روسیه آماده همکاری با آمریکا در مورد مسائل مربوط به امنیت سایبری است. پاتروشف گفت: ما برای گفتگو با همکاران غربی خود در صورتی که آمادگی متقابل آنها و علاقه برای برخورد با مشکلات موجود وجود داشته باشد، آماده هستیم. روسیه بارها اعلام آمادگی خود را برای همکاری با آمریکا و دیگر کشورهای غربی در زمینه امنیت اطلاعات اعلام کرده است. با این حال، امروز این همکاری‌ها تعلیق شده است.
وی افزود: آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۸ پیشنهادی برای بحث در مورد مشکلات انباشته شده در این زمینه مطرح کرد اما خود نیز مانع از برگزاری مشاوره‌های بین اداری روسیه و آمریکا شد و هیئت خود را به ژنو نفرستاد. امیدوارم از خبر گفتگوهای روسیه و آمریکا در مورد امنیت سایبری متوقف شده
است
راضی بوده باشید.

گفتگوهای روسیه و آمریکا در مورد امنیت سایبری متوقف شده
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۶:۱۵