گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و
مجارستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و
مجارستان
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان، در خصوص گسترش روابط دوجانبه و تحولات اخیر در غرب آسیا به ویژه اوضاع فلسطین تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه در نتیجه جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم در بمباران و کشتار دسته جمعی مردم در نوار غزه همه حقوق انسانی و بین‌المللی را آشکارا نقض کرده است.
امیرعبداللهیان بر ضرورت اعمال فشار جامعه جهانی به منظور توقف فوری تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و آتش بس فوری و بی قید و شرط و فراهم شدن امکان ارسال کمک‌های انسان دوستانه برای مردم غزه تاکید کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در فراز دیگری از این گفت‌وگو، با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان ایران و مجارستان گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی برگزاری کمیسیون مشترک میان دو کشور را در تهران دارد. وی افزود تدوام رایزنی‌ها قطعاً برای توسعه مناسبات دو کشور بسیار سازنده است.
وزیر امورخارجه مجارستان نیز با بیان مواضع کشورش در خصوص تحولات جاری در فلسطین، ابراز امیدواری کرد روند رو به توسعه مناسبات میان دو کشور ایران و مجارستان در تمامی ابعاد حفظ و ارتقا یابد. امیدوارم از خبر گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و
مجارستان
راضی بوده باشید.

گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و
مجارستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۴ ۰۲:۳۹:۱۱