گزارش آحارونوت از تنش جدی اسرائیل و آمریکا بر سر بمباران
غزه!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گزارش آحارونوت از تنش جدی اسرائیل و آمریکا بر سر بمباران
غزه!
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت روز یکشنبه در گزارشی با اشاره به مناقشه جدی میان مسئولان اسرائیلی با مقامات کاخ سفید بر سر افزایش بمباران نوار غزه نوشت: در روزهای اخیر، به گواه رسانه‌های اسرائیلی، روابط تل آویو با واشنگتن به دشمنی و خصومت مبدل شده است.
بر پایه این گزارش، روزنامه عبری در تحلیلی درباره تشریح سیاست خارجی کنونی آمریکا در خاورمیانه نوشت: دولت آمریکا در ارزیابی اوضاع جاری در منطقه مرتکب خطا شده است و گمان می‌کنند با اصرار بر آتش بس انسانی و سوخت رسانی به غزه می‌تواند جایگاه سیاسی خود را در خاورمیانه تثبیت کند.
این روزنامه صهیونیستی افزود: فشارهای آمریکایی‌ها نتیجه عکس خواهد داد و ارتش را ناچار به انجام حملات فوری برای کسب امتیاز حداکثری پیش از آتش بس خواهد کرد و انتظار می‌رود شمار کشته‌ها و قربانیان جنگ افزایش یابد.
یدیعوت آحارونوت با انتقاد از عملکرد واشنگتن در قبال جنگ غزه ادامه داد که واشنگتن به دنبال برقراری آتش بس و ثبات در خاورمیانه به ضرر سیاست‌های تل آویو است تا اهداف خود در جنگ اوکراین در مصاف با روسیه و از سوی دیگر، هژمونی خود را در رقابت با چین حفظ کند.
به نوشته آحارونوت، آمریکا فعلاً به خاورمیانه با ثبات و عاری از هرگونه درگیری برای بازیابی هژمونی از دست داده خود در در برابر رقیب خود، یعنی؛ چین و تا حدودی روسیه، رقیب دیگرش در قاره آسیا نیاز دارد.
این روزنامه ادامه داد که اختلافات (سران صهیونیستی) علیه سیاست منطقه‌ای دولتمردان آمریکایی وارد فاز جدیدی شده است و پیش بینی می‌شود که شدت یابد.
در همین راستا، جاسر مطر، تحلیلگر سیاسی روابط بین‌المللی در گفت‌وگو با وبگاه اسکای نیوز عربی گفت: کابینه نتانیاهو واشنگتن را در تنگنای سختی در انظار جهانی قرار داده است و از سویی، کاخ سفید در ابتدای آغاز درگیری با جدیت از تل آویو حمایت می‌کرد، اما اکنون، به علت کشتار گسترده غیرنظامیان در غزه در معرض فشار محافل داخلی و خارجی آمریکا قرار گرفته است. امیدوارم از خبر گزارش آحارونوت از تنش جدی اسرائیل و آمریکا بر سر بمباران
غزه!
راضی بوده باشید.

گزارش آحارونوت از تنش جدی اسرائیل و آمریکا بر سر بمباران
غزه!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۶ ۰۲:۳۹:۱۵