گروه‌های مقاومت در سوریه با موشک به آمریکا پاسخ
دادند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گروه‌های مقاومت در سوریه با موشک به آمریکا پاسخ
دادند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، منابع میدانی المیادین گزارش داده‌اند که بمباران راکتی پایگاه آمریکایی ها در میدان نفتی «کونیکو» در شمال شرق دیرالزور واقع در شرق سوریه انجام شده است.
در این ارتباط گفته شده که نیروهای مقاومت مردمی، پایگاه نظامی آمریکایی ها را با ۱۵ موشک بمباران کردند و این موشک‌ها به اهداف خود اصابت کرد و منجر به انفجارهای شدید در این پایگاه‌ها واقع در شرق سوریه شد.
همچنین گفته شده که موشک باران پایگاه‌های آمریکایی در پاسخ به تجاوزات آمریکا به شهرهای المیادین و البوکمال در شرق دیرالزور انجام شده است. المیادین به نقل از بیانیه گروه‌های مقاومت مردمی گفته است: «در پاسخ به تجاوزات آمریکا، پایگاه نظامی این کشور در میدان گازی کونیکو در شرق سوریه را هدف قرار دادیم و حملات دقیق به اهداف صورت گرفت و ستون های دود از داخل پایگاه آمریکایی در میدان کونیکو برخاست.»
علاوه بر این گفته شده که بالگردهای آمریکایی کمتر از ۱۰ دقیقه پس از بمباران از پایگاه کونیکو به پرواز درآمدند که احتمال می رود این بالگردها مجروحان را منتقل کرده باشند.
کمتر از یک ساعت پیش از این، آمریکا ادعای حمله به مواضع ایران در عراق و سوریه را مطرح کرد و در همین ارتباط، وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که به مواضع سپاه پاسداران و گروه‌های همپیمان ایران حمله کردیم.
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ادعا کرده بود که این حملات در پاسخ به حملات به سربازان آمریکایی در عراق و سوریه انجام می شود.
براساس ادعای وزیر دفاع آمریکا، این حملات شامل حمله به یک مرکز آموزشی و حمله دیگر به یک خانه امن در نزدیکی شهرهای البوکمال و المیادین در سوریه بوده است.
وزیر دفاع آمریکا همچنین مدعی شده بود که «جو بایدن»، رییس جمهور این کشور اولویتی مهمتر از امنیت سربازان آمریکایی ندارد.
به گفته وزیر دفاع آمریکا، بایدن دستور حمله به مواضع ایران را صادر کرد تا روشن کند که آمریکا از خود، سربازان و منافع خود دفاع خواهد کرد.
همان دقایق نخست این تجاوز، منبع میدانی به المیادین گفته بود که پاسخ به تجاوزات آمریکا در سوریه با تشدید حملات مقاومت به پایگاه های آمریکایی سریع انجام خواهد گرفت.
هفته گذشته نیز گروه مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو را به عهده گرفت. گروه مقاومت اسلامی عراق در این بیانیه اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را در میدان گازی کونیکو در شمال شرق دیرالزور هدف حملات موشکی قرار دادند و اهداف با دقت مورد اصابت قرار گرفت.
منابع محلی اعلام کردند که در پی این حمله، نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه به حالت آماده باش درآمده و جنگنده‌ها و بالگردهای آمریکایی نیز برفراز منطقه پرواز کردند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین مسؤولیت حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» واقع در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن با استفاده از ۳ پهپاد را نیز به عهده گرفت. پهپادهای مذکور موفق شدند بر فراز پایگاه آمریکایی التنف پرواز کرده و آن را هدف حملات خود قرار دهند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین با صدور بیانیه‌ای ضمن هشدار درباره افزایش حملات به اشغالگران آمریکایی، از هدف قرارگرفتن ۲ پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار عراق و «الحریر» واقع در شمال این کشور خبر داد و افزود که این پایگاه‌ها به وسیله پهپاد و بصورت دقیق مورد هدف قرار گرفتند.
از سوی دیگر، در پی افزایش حملات علیه نیروهای امریکایی در عراق و سوریه، روز دوشنبه گذشته وزارت دفاع آمریکا به گمانه‌زنی‌ها در مورد دست داشتن مستقیم ایران در این حملات پاسخ داده است‌. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گزارش داد که هیچ دستور مستقیم از سوی ایران مشاهده نشده که حاوی پیام حمله به نیروهای امریکایی باشد.
بر پایه این گزارش، «پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون گفته است: «ما دستور مستقیمی ندیده‌ایم که مثلاً مقام رهبری ایران بگوید که بیرون بروید و این کار را بکنید.»
با این حال، وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان می‌کند که در نهایت ایران را مسؤول این حملات می‌داند، زیرا حمله از سوی گروه‌های تحت حمایت این کشور صورت گرفته است. امیدوارم از خبر گروه‌های مقاومت در سوریه با موشک به آمریکا پاسخ
دادند
راضی بوده باشید.

گروه‌های مقاومت در سوریه با موشک به آمریکا پاسخ
دادند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۳۹:۱۷