گروسی: باید از تکرار تجربه بن‌بست کره شمالی با ایران ممانعت
کنیم!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گروسی: باید از تکرار تجربه بن‌بست کره شمالی با ایران ممانعت
کنیم!
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بامداد سه‌شنبه در سخنانی مدعی شد که جهان نباید در مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، دچار شکستی بشود که در برابر برنامه اتمی کره شمالی متحمل گردید.
گروسی در کنفرانس مطبوعاتی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که کشورهای مختلف باید مراقب باشد تا مطمئن شوند که بن‌بست با ایران بر سر برنامه هسته‌ای، شبیه کره شمالی نمی‌شود.
وی در این باره گفت: «ما باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این مشکل به کار بگیریم و درباره اینکه چه اتفاقی در خصوص ایران در حال رخ دادن است و چه کاری برای آن می‌توان انجام داد، بحث کنیم تا به یک شکست در مورد کشوری که توانایی‌هایی برای تولید تسلیحات اتمی دارد، تبدیل نشود».
گروسی همچنین نیز در زمینه عدم تمدید اعتبارنامه برخی از بازرسان آژانس از سوی ایران ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی ایران در تصمیم خود درباره بازرسان این سازمان تجدیدنظر کند.
پیشتر نیز، سخنگوی وزارت صنعت انرژی هسته‌ای کره شمالی آژانس اتمی گفته بود که آژانس اتمی به بلندگوی جیره‌خوار آمریکا تبدیل شده است. امیدوارم از خبر گروسی: باید از تکرار تجربه بن‌بست کره شمالی با ایران ممانعت
کنیم!
راضی بوده باشید.

گروسی: باید از تکرار تجربه بن‌بست کره شمالی با ایران ممانعت
کنیم!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۷ ۰۲:۳۷:۴۹