گروسی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گروسی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه جمعه نسبت به اعلام ایران مبنی بر افزایش فعالیت های غنی سازی ابراز نگرانی کرد.
بر اساس این گزارش، گروسی در عین حال افزود که هنوز امیدوار است ایران درباره آثار اورانیوم پیدا شده در سایت های ادعایی توضیح دهد.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین ادعا کرد که ایران هنوز اطلاعاتی را که باید درباره مکان های ادعایی تهیه کند، ارائه نکرده است.
شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیراً بار دیگر با صدور قطعنامه‌ای خصمانه علیه کشورمان، ایران را به عدم همکاری کافی در خصوص وجود ذرات اورانیوم در سه مکان اعلام نشده ادعایی متهم کرد و عنوان می‌کند که ایران در راستای اجرای وظایف قانونی خود و بدون تأخیر بایستی اقداماتی را صورت دهد.
این قطعنامه با ۲۶ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع به تصویب این شورای ۳۵ عضوی رسید و اگر به لحاظ جمعیتی به کشورهایی که با این قطعنامه همراهی نکردند نگاه کنیم، بخش قابل توجهی از جمعیت جهان به شمول کشورهای هند، چین، روسیه، آفریقای جنوبی و … مخالف سواستفاده ابزاری کشورهای غربی از آژانس برای اعمال فشار حداکثری علیه ملت ایران هستند.
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اقدامات کشورمان در واکنش به قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: ارائه قطعنامه به نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اقدامی بود که با اهداف سیاسی و به منظور افزایش فشار به جمهوری اسلامی ایران در دستور کار آمریکا و سه کشور اروپایی قرار گرفت.
کنعانی تاکید کرد: در پاسخ به اقدام اخیر سه کشور اروپایی و آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران، در نخستین گام، چند اقدام در دستورکار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفت و اجرای آنها امروز با حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مجتمع‌های غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) و دکتر مسعود علیمحمدی (فردو) انجام شد. امیدوارم از خبر گروسی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی
کرد
راضی بوده باشید.

گروسی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۳ ۰۲:۳۹:۵۳