گرد و غبار تا فردا ظهر در مشهد ادامه دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گرد و غبار تا فردا ظهر در مشهد ادامه دارد به گزارش سوالات شرعی و احکام، مهدی اله‌پور اظهار کرد: نظر به اعلام وضعیت هشدار زرد از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر ناسالم شدن هوا تا پایان امروز دوشنبه ( ۴دی‌ماه) در شمال و شمال شرق استان و متاثر شدن مشهد مقدس ناشی از گرد و غبار دو جبهه شمال شرقی و جنوب غربی استان، به شهروندان توصیه می‌شود، از تردد غیر ضروری خودداری کنند و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: مردم برخی از شهرستان‌های استان با پدیده گرد و غبار مواجه بودند و امشب نیز، شهروندان مشهدی شاهد وقوع لحظه‌ای این پدیده و کاهش سطح دید شدند.
وی گفت: در حال حاضر شاخص کنونی و لحظه‌ای هوای کلانشهر مشهد در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، و طبق اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی تا بامداد امشب با افزایش میزان گرد و غبار پیش بینی می‌شود این پدیده تا ظهر فردا ادامه داشته باشد.
اله پور گفت: شهروندان بر رعایت بحث حفاظت فردی و استفاده از ماسک با محدود کردن یا حذف ترددهای غیرضروری در سطح فضای باز و حتی تردد با وسیله نقلیه شخصی در پیشگیری از درگیر شدن با پیامدهای پدیده گرد و غبار همراهی کنند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر به شدت توصیه می‌شود و آنان باید پیاده روی، ورزش‌های عمومی در فضای باز، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند. امیدوارم از خبر گرد و غبار تا فردا ظهر در مشهد ادامه دارد راضی بوده باشید.

گرد و غبار تا فردا ظهر در مشهد ادامه دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۶ ۰۲:۴۱:۲۹