گذرگاه رفح برای اولین باز پس از آغاز جنگ برای خروج محدود باز
شد!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گذرگاه رفح برای اولین باز پس از آغاز جنگ برای خروج محدود باز
شد!
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، مقامات مصری امروز چهارشنبه در خبری اعلام کردند که گذرگاه رفح امروز به صورت استثنایی برای خارج کردن ۹۰ مجروح و ۴۵۰ شهروند دوملیتی باز شد.
بر پایه این گزارش، ده‌ها تبعه خارجی و شهروندان دوملیتی صبح چهارشنبه نوار غزه را از طریق این پایانه مرزی به سمت مصر ترک کردند. از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در هفتم اکتبر این اولین بار است که گذرگاه رفح برای عبور افراد باز می‌شود.
گفته می‌شود که شهروندانی از ۴۴ کشور و ۲۸ سازمان و نهاد غیردولتی خارجی در نوار غزه حضور دارند.
اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که لیستی از ۴ هزار مجروح را که نیازمند دریافت مراقبت‌هایی هستند به مقامات مصر ارایه کرده است. او با اشاره به اینکه امکان مداوای این افراد در نوار غزه وجود ندارد، افزود: «ما امیدواریم که آن‌ها در روزهای آینده بتوانند آنجا را ترک کنند زیرا آن‌ها به جراحی‌هایی نیاز دارند که در غزه قابل انجام نیستند. ما باید جان آن‌ها را نجات دهیم.»
خبرگزاری «رویترز» امروز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که قطر توافقی را بین مصر، رژیم صهیونیستی و حماس در هماهنگی با آمریکا میانجیگری کرده که به دارندگان گذرنامه خارجی و برخی مجروحان وخیم اجازه می‌دهد از طریق گذرگاه رفح از غزه خارج شوند.
منابع خبری اصرار مقامات مقامات مصری برای به همراه داشتن گذرنامه توسط این مجروحانی که بر اثر بمباران منازل‌شان زخمی شده‌اند و کلیه مدارک و لوازم خود را از دست داده‌اند اقدامی عجیب توصیف و از آن انتقاد کردند.
«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه امروز چهارشنبه (اول نوامبر، ۱۰ آبان) اعلام کرده بود که ترکیه منتظر مجوز ساخت ۲۰ بیمارستان صحرایی در فرودگاه بین‌المللی «العریش» مصر است. امیدوارم از خبر گذرگاه رفح برای اولین باز پس از آغاز جنگ برای خروج محدود باز
شد!
راضی بوده باشید.

گذرگاه رفح برای اولین باز پس از آغاز جنگ برای خروج محدود باز
شد!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۲ ۰۲:۴۰:۱۵