گام نخست توافق با آزادی ۳۹ اسیر فلسطینی در مقابل ۱۳ اسیر
صهیونیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گام نخست توافق با آزادی ۳۹ اسیر فلسطینی در مقابل ۱۳ اسیر
صهیونیست
به گزارش سوالات شرعی و احکام، شبکه الجزیره در روز نخست اجرایی شدن آتش‌بس موقت میان تل آویو و حماس گزارش داد که رژیم صهیونیستی ۳۹ اسیر فلسطینی را در چارچوب توافق تبادل اسرا با حماس آزاد کرده است.
بر پایه این گزارش، ۳۹ اسیر فلسطینی که از زنان و کودکان هستند و در قالب توافق تبادل اسرا آزاد شده‌اند به منطقه بیتونیا در کرانه باختری رسیدند.
پیش از این، دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) و ارتش در بیانیه مشترکی اعلام کرده بودند: «اسرای آزاد شده از نوار غزه به اسرائیل رسیدند و در حال حصول اطمینان از هویت آنها هستیم.»
در همین رابطه، «ضیاء رشوان»، رییس سرویس اطلاعات دولتی مصر اعلام کرد: مقامات مصری اکنون در گذرگاه رفح برای تحویل گرفتن اسرای صهیونیست آزاد شده توسط حماس در نوار غزه حضور دارند تا آنها را به اسرائیل انتقال دهند.
رشوان توضیح داد که مصر ۲۵ زندانی از غزه را تحویل خواهد گرفت که شامل ۱۲ شهروند تایلندی و ۱۳ زن و کودک اسرائیلی هستند.
۱۳ اسیر اسرائیلی به دنبال اعلام توافق آتش‌بس موقت، عصر جمعه، به نیروهای صلیب سرخ تحویل داده شدند. به همراه این ۱۳ اسیر، ۱۱ اسیر دیگر با تابعیت‌های فیلیپینی و تایلندی آزاد و به نیروهای صلیب سرخ تحویل داده شدند.
حماس شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که با اسرائیل برای آزادی ۵۰ اسرائیلی در ازای توقف ۴ روزه جنگ، آزادی ۱۵۰ زن و کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه با تل‌آویو به توافق رسیده است. امیدوارم از خبر گام نخست توافق با آزادی ۳۹ اسیر فلسطینی در مقابل ۱۳ اسیر
صهیونیست
راضی بوده باشید.

گام نخست توافق با آزادی ۳۹ اسیر فلسطینی در مقابل ۱۳ اسیر
صهیونیست  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۵ ۰۲:۳۷:۵۲