کی یف پیشنهاد کیسینجر برای مذاکرات صلح با روسیه را رد
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کی یف پیشنهاد کیسینجر برای مذاکرات صلح با روسیه را رد
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، هنری کیسینجر دیپلمات کهنه کار آمریکایی گفته بود که زمان حرکت به سمت مذاکرات صلح در اوکراین برای جلوگیری از یک جنگ جهانی دیگر فرا رسیده است، اما دولت کی یف پیشنهادات وی را رد کرده و آن را «مماشات با متجاوز» خواند و افزود که امکان دستیابی به توافقی که متضمن واگذاری قلمرو باشد میسر نیست.
لازم به ذکر است که این دیپلمات کهنه کار در مقاله‌ای که در هفته نامه انگلیسی اسپکتیتور منتشر شد، در تشریح تحولات کنونی در اوکراین نوشت: زمستان توقف عملیات نظامی در مقیاس بزرگ در اوکراین را موجب شده است.
کیسینجر در ادامه شرایط کنونی در اوکراین را به وضعیت جنگ جهانی اول در اوت ۱۹۱۶ تشبیه می‌کند، جایی که کشورهای اصلی غربی درگیر در جنگ جهانی اول به دنبال میانجیگری ایالات متحده برای پایان دادن به جنگ به شیوه‌ای صلح آمیز بودند.
کیسینجر در ادامه از اوکراین به عنوان کشوری یاد کرد که اولین بار در تاریخ مدرن به یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی تبدیل شده است و این موضوع را مرهون ایستادگی و مقاومت در برابر نیروهای روسیه دانست.
وزیر خارجه اسبق آمریکا در بخشی از مقاله خود به موضوع ادعایی توسل روسیه به سلاح هسته‌ای در جنگ با اوکراین روی آورد و مدعی شد که جامعه بین‌المللی از جمله چین با تهدید روسیه به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای مخالف است. امیدوارم از خبر کی یف پیشنهاد کیسینجر برای مذاکرات صلح با روسیه را رد
کرد
راضی بوده باشید.

کی یف پیشنهاد کیسینجر برای مذاکرات صلح با روسیه را رد
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۹ ۰۲:۳۷:۳۸