کی‌روش: رویای ما کامل نشد/افتخار می‌کنم که سرمربی تیم ایران
هستم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کی‌روش: رویای ما کامل نشد/افتخار می‌کنم که سرمربی تیم ایران
هستم
به گزارش خبرنگار سایت احکام، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی گروه B بیست و دومین دوره جام جهانی از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه امروز سه شنبه در ورزشگاه الثمامه به مصاف تیم ملی آمریکا رفت که این بازی با برتری یک بر صفر آمریکا به پایان رسید و تیم ملی کشورمان از رسیدن به مرحله بعد بازماند و آمریکا به همراه انگلیس راهی دور حذفی شد.
کارلوس کی روش بعد از این بازی گفت: نیمه اول را باید با تیم آمریکا اختصاص دهیم اما نیمه دوم برای تیم ایران بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: در نیمه دوم باید گل می‌زدیم اما این اتفاق رخ نداد و رؤیا ما کامل نشد. از حالا باید به گام بعدی با ایران فکر کرد.
وی ادامه داد: نمی‌خواستیم این نتیجه را بگیریم و می‌خواستیم نتیجه دیگری بگیریم. آمریکا بازی را بهتر از ما روع کرد و کنترل بهتری داشتند و پرتحرک تر بودند و چند شانس هم داشتند و استحقاق گلزنی را داشتند.
کی روش افزود: ما فرصت‌های بیشتری نسبت به نیمه اول داشتیم. متأسفانه در فوتبال تیمی که گل می‌زند، بازی را می‌برد. تیمی که اول گلزنی کند، استحقاق بیشتری برای پیشروی دارد. ما در نیمه اول گل خوردیم و با نتایجی که رقم خورد مجازات شدیم. منصفانه است بگوییم که باید در نیمه دوم گلزنی می‌کردیم و نتیجه صحیح این بازی باید مساوی می‌شد. فوتبال همین است. واقعیت همین است.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به سوال خبرنگار پرتغالی مبنی بر اینکه نظرش درباره تهدیداتی که بازیکنان در صورت خوش رفتاری نکردن با آن رو به رو بودند، گفت: افتخار می‌کنم که مربی تیم ملی هستم. بازیکنان بسیار عالی هستند. در گذشته مربی تیم‌هایی مانند چین، آمریکا، امارات، افریقای جنوبی بودم و در حال حاضر تحسین خودم برای بازیکنان ایران دارم.
کی‌روش گفت: در دنیایی که هستیم، مشکلات وجود دارد و همیشه ممکن است یکی از منبع نامعلومی مسائلی گفته شود و اگر منبعی بدون نام داشته باشید و اطلاعاتش را بدهیم، این چیزی که گفتند احمقانه بوده! باید به این دنیایی که در ان زندگی می‌کنیم عادت کنیم. ما داستان‌های مختلفی درباره تهدیداتی که بازیکنان دریافت کرده‌اند، شنیده‌ایم. چیزی که می‌توانم بگویم این است که به خاطر تیم خود کار می‌کنند و به خاطر مکالماتی که با هم داشتیم، بازیکنان شروع کردند دوباره لبخند بزنند و متوجه شدند ماموریت‌شان چیست و وقتی بازی می‌کنند برای کشور ایران است و خوشحالم بازی کردند و مفتخر شدند که برای تیم ملی کشورشان بازی کنند.
وی درباره اینکه او در دو جنگ داخل و خارج از زمین مواجه بود و امروز هم ترکیب تیم برنده مقابل ولز را زمین فرستاد اما تیمی در زمین بود که شامل فقر تاکتیکی بود و تیم برنده مقابل ولز را شاهد نبودیم و ایران بازی را باخت گفت: من فکر می‌کنم که در نیمه دوم ما واکنش بسیار عالی داشتیم. در مقابل تیمی که در کنفرانس قبلی گفته بودم که ثبات خوبی در انگلیس و ولز داشته است. نظرم را گفتم که آمریکا بسیار تیم خوبی است. آمریکا در دو بازی اول خود تیم موفقی بود و باعث تعجبم نشد که آمریکا همانطوری که مقابل ولز و انگلستان بازی کرده بود، ظاهر شد.
کی‌روش با بیان اینکه تیمش در نیمه دوم بهتر بازی کرد گفت: ما فرصت‌ها و شانس‌های بهتری برای گلزنی داشتیم و این مساله رؤیای ما را بهم زد. هیچ شکی وجود ندارد که بازیکنان از نقطه نظر تعهد و اطمینان خاطر همه کارهای لازم در زمین فوتبال برای گلزنی را انجام دادند و به نظرم سخت نیست که ما مستحق گلزنی بودیم. در فوتبال هیچ گونه “اگری” وجود ندارد و نظر منصفانه‌ای بعد از باخت نیست و باید ببینیم واقعیت و حقیقت چیست. باید دفعه دیگر برگردیم و خودمان را بهتر آماده کنیم و روحیه و فکر خودمان را متوجه بازی کنیم و سعی کنیم از کارمان تقدیر کنیم و احترام کسب کنیم و در همه دنیا همه به ما اعتماد کنند.
سرمربی تیم ملی فوتبال در واکنش به اینکه چرا تیمش آهسته کار را پیش برد گفت: چگونه می‌توانید شانه‌ای باشدی که روی آن گریه کنند و مقابل انگلستان و ولز بازی آن‌ها را نگاه می‌کردید می‌گفتید که شانسی دارند. دیدید که آمریکا مقابل انگلستان و ولز چقدر تهاجمی بود و همچنین در نیمه اول مقابل ما هم اینطور بازی کردو ما از این مساله مطلع بودیم. ما با فشار زیاد کار کردیم و در بازی با انگلستان سه کیلومتر بیشتر دویده بودند. آمریکا بازیکنانی داشت که اجرای کار کمتری کردند و همچنین در نیمه اول رقابتمان کمتر بود. این واضح بود. ماا آهسته نبودیم اما می‌خواستیم از بهترین استراتژی استفاده کنیم.
وی افزود: چند بازیکن ما آسیب دیدند و نتوانستیم کارمان را آنطور که باید پیش ببریم. در نیمه دوم کارمان را بررسی کردیم. وقتی مقابل تیمی بازی می‌کنید که مثل ماشین فراری سریع است، کاری که باید انجام دهید این است که شاه‌راه را ببندید و فضای مانور آن‌ها را تقلیل دهید و همانطور که می‌توانستید ببینید، ما سه فرصت گلزنی هم داشتیم. در ناحیه گل این فرصت‌ها را مقابل آمریکا خلق کردیم اما این فوتبال است و خدای فوتبال کسانی هستند که گل می‌زنند و کسانی که گل نمی‌زنند، مجازات می‌شوند و حق انتخاب دیگری نیست.
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: بازیکنان من فداکاری زیادی انجام دادند و از هیچ چیزی برای پیروزی دریغ نکردند و می‌دانیم که آن‌ها شرایط تمرین کردن و بازی کردن آن‌ها مثل بقیه تیم‌های ملی نیست و ما آن شرایط را نداریم. وقتی که با آن‌ها روزانه کار می‌کنم و می‌بینم که چقدر به کارشان علاقه دارند و می‌بینم می‌خواهند کارشان را مهم کنند و نشان دهند ایران از فوتبال پشتیبانی می‌کند، خوشحال می‌شوم که ایران سهمی از این کار داشته باشد و نماینده فوتبال ایران باشم که در اینجا نمایندگی کردم. نمی‌خواهم درباره چیزهای دیگر صحبت کنم. در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ هم همین اتفاقات رأی ما رخ داد اما زندگی جلو می‌رود. بازی‌های بعدی می‌آید و چیزی که باید انجام دهیم این است که منتظر مسابقات دیگر باشیم و سعی کنیم بازی‌های بعد را ببریم. امیدوارم از خبر کی‌روش: رویای ما کامل نشد/افتخار می‌کنم که سرمربی تیم ایران
هستم
راضی بوده باشید.

کی‌روش: رویای ما کامل نشد/افتخار می‌کنم که سرمربی تیم ایران
هستم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۳۰ ۰۲:۳۸:۴۶