کوچ اجباری ساکنان شمالی نوار غزه به جنوب روز «نکبت» جدید
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کوچ اجباری ساکنان شمالی نوار غزه به جنوب روز «نکبت» جدید
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در شورای امنیت روز جمعه گفت: روسیه هرگونه طرح جابجایی ساکنان غزه به جنوب آن را رد می‌کند.
بر پایه این گزارش، پولیانسکی عنوان کرد که این موضوع را ما به مثابه نکبت جدیدی برای مردم فلسطین می‌دانیم.
وی که به زبان عربی در جلسه شورای امنیت بین المللی برای بررسی اوضاع در نوار غزه سخن می‌گفت، افزود: روسیه به پایان دادن به چرخه خشونت پس از اقدامات تشدید آمیز دعوت می‌کند و صدایمان را به آتش بس پایدار و بازگشت به حل ریشه‌ای دلایل این درگیری و دور کردن فاجعه انسانی از نوار غزه اضافه می‌کنیم.
این مقام روس با اشاره به اینکه روسیه هرگونه اقدامی که به کشته شدن غیرنظامیان منجر شود، رد می‌کند، ادامه داد: ما همچنین هرگونه طرح برای جابجایی اجباری ساکنان غزه به سمت جنوب را رد کرده، آن را نکبت جدیدی برای مردم فلسطین می‌دانیم.
گفتنی است نکبت (فاجعه) آواره کردن و سلب مالکیت خشونت بار فلسطینیان و نابود کردن جامعه، فرهنگ، هویت، حقوق سیاسی و آمال ملی آنها است. این واژه در وصف وقایع سال ۱۹۴۸ میلادی و همچنین اشغال در جریان سرزمین‌های فلسطینی و آزار و آواره سازی فلسطینیان در سراسر این منطقه به کار می‌رود. امیدوارم از خبر کوچ اجباری ساکنان شمالی نوار غزه به جنوب روز «نکبت» جدید
است
راضی بوده باشید.

کوچ اجباری ساکنان شمالی نوار غزه به جنوب روز «نکبت» جدید
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۹ ۰۲:۴۳:۲۱