کووید ۱۹ ممکن است باعث ایجاد فشارخون در افراد پرخطر
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کووید ۱۹ ممکن است باعث ایجاد فشارخون در افراد پرخطر
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، این خطر برای افراد مبتلا به بیماری‌های قبلی، افراد مسن و مردان بیشتر بود.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌اند، حتی بدون سابقه قبلی فشار خون بالا، بیشتر در معرض ابتلاء به فشار خون هستند.
در تجزیه و تحلیل داده‌های پیگیری شش ماهه از بیش از ۴۵۰۰۰ فرد مبتلا به کووید ۱۹، محققان گزارش دادند که ۲۱ درصد از افرادی که به دلیل این ویروس در بیمارستان بستری شده بودند و ۱۱ درصد که در بیمارستان بستری نشده بودند، بعداً به فشار خون بالا مبتلا شدند.
به گفته محققان، در حالی که اثرات مشابهی در مورد آنفلوانزا هم رخ می‌دهد این اعداد برای افرادی که کووید ۱۹ داشته اند بیشتر بود.
«تیم کیو دوونگ»، نویسنده ارشد مطالعه از کالج پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک سیتی، گفت: «این یافته‌ها می‌تواند نشانه‌ای از اتفاقی باشد که برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان که به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، خواهد بود.»
او توضیح داد: «عفونت ممکن است باعث ایجاد فشار خون با شروع جدید یا تشدید فشار خون از قبل موجود پس از رفع عفونت حاد شود.»
درک اثرات بلندمدت کووید ۱۹ همچنان یک کار در حال پیشرفت است و رمزگشایی علائم فردی می‌تواند فرآیندی دشوار باشد. امیدوارم از خبر کووید ۱۹ ممکن است باعث ایجاد فشارخون در افراد پرخطر
شود
راضی بوده باشید.

کووید ۱۹ ممکن است باعث ایجاد فشارخون در افراد پرخطر
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۸:۱۳