کودک فلسطینی بینایی یک چشم خود را از دست داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کودک فلسطینی بینایی یک چشم خود را از دست داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست بینایی چشم کودک فلسطینی را گرفت.
«خالد ملالحه»، کودک ۵ ساله فلسطینی بینایی یکی از چشمان خود را بر اثر اصابت گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست از دست داد.
منابع پزشکی اعلام کردند که این کودک فلسطینی زمانی که در ورودی روستای بزاریا در شمال غرب نابلس سوار بر خودروی پدرش بود هدف تیراندازی نظامیان صهیونیست قرار گرفت که یکی از تیرها به چشم او اصابت کرده و باعث شد بینایی‌اش را از دست دهد.
این کودک فلسطینی امروز شنبه تحت عمل جراحی تخلیه چشم قرار گرفت.
از سوی دیگر، در ادامه جنایت صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها، شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست خودروهای فلسطینیان را در میدان مخماس در شرق رام الله مورد حمله قرار دادند. حمله به فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی و سوزاندن منازل و خودروهای آنها از سوی شهرک‌نشینانی رخ می‌دهد که از کشتن و سوزاندن و بیرون راندن مردم بی دفاع فلسطین ابایی ندارند.
همچنین شهرک‌نشینان جنایتکار صهیونیست در ادامه جنایات خود، بعد از ظهر شنبه با حمایت نظامیان اشغالگر صهیونیست، به روستای ام‌صفا واقع در رام‌الله یورش بردند. منابع محلی اعلام کردند که نزدیک به ۷۰ شهرک‌نشین صهیونیست با حمایت تعداد زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی، فلسطینیان ساکن این منطقه را مورد تعرض و تیراندازی قرار دادند. در نتیجه این جنایات، ۱۰ خانه و ۷ خودرو متعلق به فلسطینیان توسط شهرک‌نشینان صهیونیست به آتش کشیده شد و تیم خبری تلویزیون فلسطین نیز که برای پوشش این تجاوز در محل، حضور داشت هدف گلوله شرهک‌نشینان قرار گرفت.
در این اقدام وحشیانه شهرک‌نشینان صهیونیست، یک خانواده هشت نفره فلسطینی در خانه خود در میان شعله‌های آتش گرفتار و دچار حالت خفگی شده بودند که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی نجات یافتند. به دلیل دشواری رسیدن خودروهای آمبولانس به این روستا، عملیات امدادی روی تمامی فلسطینیان نجات‌یافته از این حادثه، توسط خودروهای آتش‌نشانی صورت گرفت و حال آنان مساعد گزارش شده است.
جنایاتی که در ترمسعیا، حواره و سنجل و دیگر مناطق کرانه باختری طی روزهای اخیر رخ داده است از سوی گروهی موسوم به «پسران تپه» رخ می‌دهد که بن گویر وزیر امنیت داخلی و اسموتریچ وزیر دارایی کابینه رژیم صهیونیستی خود از همین گروه هستند. طی سالهای گذشته دارودسته گروه پسران تپه به شکل گله وار زیاد شده است و این گروه در سایه کابینه حامی شهرک سازی و تشدید حملات علیه فلسطینان جان گرفته‌اند.
پسران تپه گروهی از جوانان افراطی یهودی هستند که در شهرک‌ها و مزارع و واحدهای شهرک سازی زندگی می‌کنند، بیشتر آنها بیست ساله و بالای بیست سال هستند و در حملات علیه فلسطینیان دست دارند. گروه پسران تپه در ۳۰۸ حمله در سال ۲۰۲۱ دست داشته اند.
این گروه تبهکار با دعوت آرئیل شارون قصاب در سال ۱۹۹۶ شکل گرفتند و شارون طی سخنرانی در مرکز لیکود در آن زمان گفت: «بدوید و بر تپه‌ها مسلط شوید تپه‌ها را یکی پس از دیگری بگیرید. باید تپه‌های زیادی در کرانه باختری به چنگ آورید». این دعوت شارون با استقبال گسترده شهرک نشینان و جوانان یهودی روبرو شد. بخشی از این افراد تبهکار از نسل دوم شهرک نشینان و بخش دیگر هم از جوانان شهرهای بزرگ و دیگر مناطق در اراضی اشغالی هستند. امیدوارم از خبر کودک فلسطینی بینایی یک چشم خود را از دست داد راضی بوده باشید.

کودک فلسطینی بینایی یک چشم خود را از دست داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۵ ۰۲:۴۱:۰۰