کوبا نسبت به اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی هشدار
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کوبا نسبت به اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی هشدار
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، دولت کوبا نسبت به نادیده گرفتن اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی از سوی جامعه جهانی هشدار داد.
در همین ارتباط، «برونو رودریگ»، وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرده است که کوبا همواره نسبت به خطر معافیت «اسرائیل» به خاطر اقداماتی که علیه کشورهای خاورمیانه با همدستی و حمایت دولت ایالات متحده انجام می‌دهد، هشدار می‌دهد.
وزیر امور خارجه کوبا تاکید کرد: ما تکرار می‌کنیم که هیچ صلح و ثباتی در آن منطقه (خاورمیانه) وجود نخواهد داشت مگر اینکه به یک راه حل جامع، عادلانه و پایدار برای درگیری اسرائیل و فلسطین دست یابیم.
به گفته وزیر خارجه کوبا، توقف تشدید خشونت در خاورمیانه لزوماً مستلزم آتش بس فوری و دائمی در نوار غزه است.
کوبا به تازگی نیز تجاوز رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در دمشق سوریه را محکوم کرده بود.
همچنین ماه گذشته، «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا در تظاهراتی که در هاوانا برای همبستگی با ملت فلسطین و محکومیت جنگ وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی برگزار شده بود، شرکت کرد.
اعضای هیئت دولت کوبا نیز در این تظاهرات شرکت کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات با سردادن شعارهایی با مردم غزه اعلام همبستگی کرده و جنایات ضدجنگی اشغالگران اسرائیلی علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.
تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی با شعار «اسرائیل مرتکب نسل‌کشی شده»، «فلسطین آزاد باید گردد» و «دست از سر رفح بردارید» در دست داشتند.
رئیس جمهور کوبا ضمن انتشار تصویری از این تظاهرات در صفحه شخصی خود در پایگاه ایکس، تاکید کرد که فلسطین با رنج و دردهای فراوانی مواجه است.
کانل تاکید کرد که مصون ماندن کسانی که وحشیانه ملت فلسطین را بمباران می‌کنند و به خاک و خون می‌کشند، مایه خشم و انزجار است. امیدوارم از خبر کوبا نسبت به اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی هشدار
داد
راضی بوده باشید.

کوبا نسبت به اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی هشدار
داد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۵ ۰۲:۳۷:۲۰