کوبا مشتری کشتی‌های ایرانی شد/ تحویل سه فروند کشتی به
ونزوئلا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کوبا مشتری کشتی‌های ایرانی شد/ تحویل سه فروند کشتی به
ونزوئلا
به گزارش سوالات شرعی و احکام، علی‌اکبر صفایی با اشاره به عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه دریا محور، گفت: سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان شامل ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع دولت و ۵۵ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در بنادر کشور سرمایه‌گذاری شد. ۱۳ هزار میلیارد تومان از این حجم از سرمایه‌گذاری، آماده افتتاح شده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تأکید رئیس جمهوری بر توسعه تجارت خارجی با کشورهای همسایه افزود: تعاملات حمل‌ونقل دریایی با کشور ونزوئلا از گذشته تا امروز ادامه دارد و با سایر کشورهای حوزه آمریکای جنوبی به صورت موردی انجام می‌شود.
وی گفت: صنعت کشتی‌سازی ایران در سطح جهانی مورد توجه است و به طور مثال ونزوئلا سفارش ساخت سه فروند کشتی ۹۰ هزار تنی داشت که توسط مهندسان توانمند کشورمان انجام و تحویل شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان عنوان کرد: مذاکراتی در زمینه ساخت کشتی با کشور کوبا نیز انجام شده که امید است از توان داخلی در این حوزه برای ساخت کشتی‌های مورد نیاز کشورهای آمریکای جنوبی به خوبی استفاده کنیم. در زمینه تجارت دریا برد با کشورهای حوزه دریای خزر نیز با دستیابی به رکورد حدود ۹ میلیون تن، ۳۰ درصد رشد ثبت شده که عمدتاً با کشورهای روسیه و قزاقستان بوده است. امیدوارم از خبر کوبا مشتری کشتی‌های ایرانی شد/ تحویل سه فروند کشتی به
ونزوئلا
راضی بوده باشید.

کوبا مشتری کشتی‌های ایرانی شد/ تحویل سه فروند کشتی به
ونزوئلا  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۹ ۰۲:۳۸:۴۱