کناره‌گیری ۳ کشور اروپایی از ائتلاف نظامی آمریکا در دریای
سرخ!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کناره‌گیری ۳ کشور اروپایی از ائتلاف نظامی آمریکا در دریای
سرخ!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در حالی که واشنگتن از تشکیل ائتلافی دریایی با مشارکت ۱۰ کشور از جمله انگلیس، بحرین، کانادا، فرانسه، ایتالیا، هلند، نروژ، سیشل، اسپانیا در مقابله با تهدیدات ارتش یمن در دریای سرخ خبر داده بود، اینک، منابع خبری از فروپاشی گام به گام ائتلاف نظامی با کناره‌گیری متحدان آمریکا از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا خبر می‌دهند.
در همین ارتباط، روزنامه دیلی اکسپرس گزارش داد: فرانسه، اسپانیا و ایتالیا خروج خود را از عملیات «نگهبان سعادت» تحت فرماندهی آمریکا اعلام کرده و افزودند که آنها فقط عملیات دریایی اضافی را ذیل فرماندهی ناتو یا اتحادیه اروپا انجام می‌دهند نه آمریکا.
بر پایه این گزارش، به جو بایدن، رییس جمهور آمریکا هشدار داده شده بود که «هیچکس عملیات دریایی او را جدی نمی‌گیرد.» و با خروج سه کشور اروپایی از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا ناقوس فروپاشی ائتلاف دریایی آمریکا نواخته شده است.
عملیات نگهبان سعادت یک عملیات نظامی در دریای سرخ است که در اوایل ماه جاری برای پاسخ به حملات ارتش یمن به کشتی‌های به مقصد فلسطین اشغالی، ترتیب داده شد. امیدوارم از خبر کناره‌گیری ۳ کشور اروپایی از ائتلاف نظامی آمریکا در دریای
سرخ!
راضی بوده باشید.

کناره‌گیری ۳ کشور اروپایی از ائتلاف نظامی آمریکا در دریای
سرخ!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۴ ۰۲:۴۰:۱۳