کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی حساب ۱۰۰ امام (ره) به محرومان
بوشهری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی حساب ۱۰۰ امام (ره) به محرومان
بوشهری
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علیرضا مقدم چهارشنبه‌شب در نشست با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته از محل حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) و با همکاری خیرین ۱۷۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی جهت تجهیز، تکمیل و ساخت واحدهای مسکونی در اختیار نیازمندان این استان قرار گرفته است.
وی، احداث ۵۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت ویژه محرومان استان بوشهر از سوی بنیاد مسکن را بعنوان گامی مهم جهت محرومیت زدایی در بخش مسکن دانست و افزود: با همکاری کارشناسان بنیاد مسکن، گروه‌های جهادی و خیرین، محرومین فاقد مسکن در استان شناسایی شده‌اند و با رایزنی‌هایی صورت گرفته ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز از شرکت ملی نفت ایران جهت تأمین مسکن این قشر اختصاص داده شده که سهم هر واحد مسکونی ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.
وی تأکید کرد: برای به سرانجام رساندن این اقدام ماندگار همراهی سایر مسئولان و خیرین را نیازمندیم.
اجرای ۸۰۰ هزار متر مربع آسفالت
وی، میزان آسفالت اجرا شده معابر روستایی استان در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از محل اعتبارات قیر رایگان و با مشارکت دهیاری‌ها را ۸۳۶ هزار مترمربع معادل ۱۰۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیز در ۱۶۵ روستا طرح هادی اجرا شده است.
وی بیان کرد: در دو سال اخیر از محل اعتبارات قیر رایگان ۱۴۶ میلیارد تومان معابر روستاهای این استان آسفالت شده است.
وی با اشاره به وضعیت روستاهای در معرض خطر سیلاب گفت: با همکاری پژوهشکده سوانح طبیعی کشور تعداد ۱۸۱ روستای در معرض خطر سیلاب در استان بوشهر شناسایی شدند که در تعدادی از روستاها با اجرای دیوار حفاظتی ایمن‌سازی صورت گرفت، اما انتظار می‌رود برای تکمیل این پروژه مهم اعتباری از سوی دولت در این زمینه اختصاص داده شود.
ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی در روستاها
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات صورت گرفته جهت تأمین مسکن مورد نیاز جامعه اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی سه هزار و ۳۳ واحد مسکونی در قالب ۲۳ پروژه نهضت ملی مسکن در این استان آغاز شده که با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجرا هستند.
مقدم تصریح کرد: ۸۴ واحد مسکونی از این پروژه‌ها در دور دوم سفر ریاست محترم جمهور در شهر خورموج تکمیل و به بهره‌برداری رسید، و تلاش می‌شود تعداد دیگری نیز در ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ۲ هزار قطعه زمین در شهرهای کوچک برای ساخت مسکن در اختیار متقاضیان قرار گرفته، که سه هزار قطعه زمین دیگر نیز بزودی در اختیار سایر متقاضیان قرار خواهیم داد.
وی در خصوص ساخت مسکن در روستاها نیز گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی در روستاها طی دو سال صورت گرفته بود که این امر با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر به ثمر نشست. امیدوارم از خبر کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی حساب ۱۰۰ امام (ره) به محرومان
بوشهری
راضی بوده باشید.

کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی حساب ۱۰۰ امام (ره) به محرومان
بوشهری  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۲ ۰۲:۳۷:۴۰