کمک های آمریکا و کانادا به اوکراین در طولانی مدت ادامه خواهد
داشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمک های آمریکا و کانادا به اوکراین در طولانی مدت ادامه خواهد
داشت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا روز شنبه با همتای کانادایی خود «آنیتا آناند» دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار تأکید کردند که حتی در طولانی مدت کمک‌های امنیتی خود را به اوکراین ادامه خواهند داد.
دیدار میان وزرای دفاع آمریکا و کانادا در حاشیه مجمع بین المللی امنیت هالیفکس برگزار شد. آستین و آن‌اند همچنین در مورد انتشار سند استراتژی دفاع ملی ۲۰۲۲ پنتاگون، همکاری برای مقابله با عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و نوسازی فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی و موارد دیگر بحث و گفتگو کردند.
آنها همچنین باردیگر بر حمایت تزلزل ناپذیر خود از اوکراین تاکید کردند و متعهد شدند که به ارائه کمک برای تقویت امنیت و حاکمیت اوکراین در دراز مدت ادامه دهند.
آستین پیش از این دیدار، در نشست امنیتی هالیفکس سخنرانی کرده بود. وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در این نشست مدعی شده بود که چین و روسیه به دنبال جهانی هستند که در آن از زور برای حل و فصل اختلافات استفاده شود.
آستین در انجمن امنیت بین المللی کانادا با اتهام زنی به روسیه و چین، ادعا کرد: «پکن، مانند مسکو، به دنبال جهانی است که در آن قدرت درست کند، در آن اختلافات با زور حل و فصل شود و در آن مستبدان بتوانند شعله آزادی را خاموش کنند.»
آستین همچنین گفت که فعالیت‌های چین در اطراف تایوان به طور فزاینده ای تحریک آمیز است، زیرا هواپیماهای پکن تقریباً روزانه در نزدیکی جزیره پرواز می‌کنند و تعدادی از هواپیماهای آمریکایی و متحدانش را رهگیری می‌کنند.
این سخنان و ادعاهای وزیردفاع آمریکا در حالی بیان می‌شود که واشنگتن؛ چین و تلاش‌هایش برای بازسازی منطقه هند و اقیانوس آرام را مهم‌ترین چالش پیش روی خود معرفی می‌کند. استراتژی دفاع ملی ایالات متحده که ماه گذشته منتشر شد، همچنین تاکید دارد که تهاجم روسیه به اوکراین تهدیدهای حاد مسکو را برجسته کرده و واشنگتن در تلاش است تا از آنها جلوگیری کند.
آستین در سخنرانی روز شنبه خود دو چالش چین و روسیه را به هم مرتبط کرد و گفت: «هنوز قوانینی در جنگ وجود دارد. و اگر یک قدرت بزرگ بتواند آن قوانین را به سخره بگیرد، دیگران را تشویق می‌کند تا قوانین بین المللی و هنجارهای بین المللی را زیر پا بگذارند، اما ما مصمم هستیم از این قوانین و به ویژه از اصل اساسی مصونیت غیر جنگی دفاع کنیم.»
آستین همچنین گفت که تلاش‌های مسکو برای جلب حمایت کشورهایی مانند ایران و کره شمالی چالش‌های امنیتی جدیدی را برای ایالات متحده و متحدانش ایجاد کرده است. وی در این ارتباط گفت: «روسیه برای جلب کمک در حمله به اوکراین، به ایران و کره شمالی روی آورده است.»
وزیردفاع آمریکا در عین حال افزود که اوکراین زمستان سختی را پیش رو دارد و مسکو ممکن است با متحمل شدن خسارات در میدان نبرد مجدداً به تقابل هسته‌ای روی آورد. او همزمان متعهد شد که ایالات متحده و متحدانش با این چالش‌ها مقابله کنند و در این ارتباط گفت: «تهاجم روسیه پیش‌نمایشی از دنیای احتمالی استبداد و آشوب را ارائه می‌دهد که هیچیک از ما نمی‌خواهیم در آن زندگی کنیم.» امیدوارم از خبر کمک های آمریکا و کانادا به اوکراین در طولانی مدت ادامه خواهد
داشت
راضی بوده باشید.

کمک های آمریکا و کانادا به اوکراین در طولانی مدت ادامه خواهد
داشت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۰ ۰۲:۳۹:۲۲