کمبود مرغ در بازار لرستان نداریم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمبود مرغ در بازار لرستان نداریم به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر نه‌تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم؛ بلکه مازاد هم داریم، اظهار داشت: به‌طوری‌که ۴۰ تن به استان‌های هم‌جوار حمل می‌شود و ۱۲۰ تن هم ذخیره داریم.
وی با بیان اینکه در پنج‌ماهه اول سال جاری با همه کمبود نیرو و تجهیزات ۳۵ هزار بازرسی را از سطح استان انجام دادیم، عنوان کرد: بازرسی‌های انجام شده منجر به تشکیل دو هزار و ۴۱۷ پرونده شد که ۲۴ میلیارد تومان جریمه ابتدایی داشت، چون جرایم در تعزیرات چندبرابر است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: بازرسی‌ها نسبت به پنج‌ماهه اول سال جاری ۱۵ درصد رشد تعداد و ۷۵ درصد رشد ریالی داشتیم.
شاهرخی در ادامه با بیان اینکه ظرف دو ماه گذشته هشت و نیم‌میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم، گفت: ظرفیت خالی سالن‌های ما برای مردادماه سه میلیون قطعه جوجه‌ریزی بود، تهران تولید چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی برای ما تعیین کرد که ما نپذیرفتیم؛ چون ظرفیت نداشتیم.
وی بیان کرد: تهران مجوز جوجه‌ریزی ۳۰ درصد بیشتر از ظرفیت سالن‌ها صادر کرد و ما نه‌تنها به تعهد خود که چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی بود عمل کردیم بلکه ۱۰۰ هزار هم بیشتر تولید کردیم یعنی ۱۰۲ درصد رشد داشتیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه لرستان در خصوص جوجه‌ریزی جز استان‌های برتر بود، گفت: این در حالی است که مشکل تأمین سویا مرغداران حل نشده است، این آمار ثابت کرد که تولیدکنندگان با وجود محدودیت‌ها همواره پای‌کار هستند.
وی، اظهار کرد: در حال حاضر نه‌تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم؛ بلکه مازاد هم داریم، به‌طوری‌که ۴۰ تن به استان‌های هم‌جوار حمل می‌شود و ۱۲۰ تن هم ذخیره داریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ما نظارت را تعطیل نکردیم، تأکید کرد: ما از مرغداری تا هنگامی که کشتار و وارد سامانه توزیع می‌شود، نظارت لازم را داریم. امیدوارم از خبر کمبود مرغ در بازار لرستان نداریم راضی بوده باشید.

کمبود مرغ در بازار لرستان نداریم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۹ ۰۲:۳۷:۴۸