کشور در شرایط خوبی قرار دارد/مشکلات سخت را پشت سر گذاشته
ایم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کشور در شرایط خوبی قرار دارد/مشکلات سخت را پشت سر گذاشته
ایم
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد مخبر شنبه شب در جلسه شورای اداری هرمزگان با بیان اینکه کشور در یک نقطه خوب قرار گرفته و گره‌های سخت را پشت سر گذاشتیم، بیان داشت: در گذشته در فروش نفت و بازگرداندن پول آن به کشور مشکلاتی وجود داشت و موضوع کرونا نیز بر شرایط تحمیل شده بود و عملاً درآمدهای کشور جوابگوی نیاز و بودجه جاری کشور هم نبود و استقراض صورت می‌گرفت.
وی خاطرنشان کرد: دشمن به این شرایط دل بسته بود که بتواند فشار را هر روز و هر لحظه به مقدار بیشتری بر مردم ما تحمیل کند و خداوند کمک کرد دولتی انتخاب شد که بتواند بر پاره‌ای از این مشکلات فائق بیاید و درصدد رفع مشکلات دیگر نیز باشد.
معاون اول رئیس جمهور، بخشی از طراحی‌های کنونی دشمن برای ایجاد مشکل در کشور را نیز ناامید شدن آنان از طراحی‌های گذشته آنان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: امروز در بحث ثبات اقتصادی و سرمایه گذاری، گام‌های بلند برداشته شده است و نگاه به داخل و ظرفیت‌های داخل بوده و اداره کشور را به اخم و لبخند هیچ کسی منوط نکرده‌ایم.
مخبر به ظرفیت‌های عظیم سواحل مکران اشاره و گفت: از سواحل شرقی استان هرمزگان تا چابهار و این نعمت خدادادی در سراسر جنوب کشور از خوزستان تا بوشهر و هرمزگان و تا سیستان و بلوچستان، همه و همه فرصت‌های عظیمی است که باید برای آن برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و از این برکت خدادادی نهایت استفاده را ببریم.
وی نقش و جایگاه ایران در ترانزیت منطقه‌ای را یادآور شد و گفت: همه نگاه‌ها به نقش ایران در منطقه است و مهم‌ترین باراندازهای ترانزیتی کشور در استان هرمزگان قرار گرفته است و همه کشورهای پیرامونی، از اعضای CIS و روسیه نگاهشان به این ظرفیت ترانزیتی کشور است.
مخبر بر اهمیت توسعه ریلی مسیر شمال – جنوب نیز تأکید و همچنین بر افزایش سرعت این شبکه ریلی نیز به عنوان ضرورتی برای آینده یاد کرد و گفت: معادن کشور ظرفیت دیگری هستند که باید در مورد بهره برداری مناسب از آنها اقدام و جلوی خام فروشی را نیز حدالامکان بگیریم.
وی بهبود وضعیت درآمدی دولت در نیمه دوم سال را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: از ابتدای این دولت تلاش کردیم تا کشور با درآمدهایش اداره کنیم و کاری به دارایی‌های آن نداشته باشیم و این گام بلند برداشته شده است و ما هر کاری را در دولت بدون همراهی و حضور جدی مردم نمی‌توانیم انجام دهیم. مدیران در سطح کشور باید عزم ملی داشته و نگاهشان به امور متوجه ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای باشد.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به توان بازدارندگی نظامی ایران، تصریح کرد: دشمن جرأت برخورد نظامی با ایران را ندارد و به همین خاطر به سمت فشارهای اقتصادی و رسانه‌ای رو آورده تا با فشار بر معیشت مردم، القائات خود را پیش ببرد اما تلاش ما در دولت و مردم‌داری و برنامه ریزی برای رفع مشکلات و کاستی‌ها سبب خنثی شدن این تهدیدات خواهد بود.
مخبر به سهم هرمزگان در توسعه کشور نیز اشاره و قول داد تا مشکلات استان را که در این جلسه از سوی نماینده ولی فقیه، نمایندگان استان در مجلس و استاندار در زمینه‌های مختلف مطرح شده را در تهران پیگیری و نتایج را به اطلاع مردم استان برساند.
معاون اول رئیس جمهور در پایان عنوان کرد: هرمزگان با سرمایه‌ها و ظرفیت‌های خوب و با تلاش‌ها و مصوبات ویژه در مورد آن روزهای خوبی در پیش رو دارد و دغدغه استفاده از مدیران بومی و نیز نیروهای هرمزگان در کشور نیز مورد توجه است و تأکید داریم که پروژه‌های درون استان حدالامکان توسط پیمانکاران بومی انجام گیرد و در این زمینه رصد لازم از سوی بخش‌های مختلف انجام شود. امیدوارم از خبر کشور در شرایط خوبی قرار دارد/مشکلات سخت را پشت سر گذاشته
ایم
راضی بوده باشید.

کشور در شرایط خوبی قرار دارد/مشکلات سخت را پشت سر گذاشته
ایم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۶ ۰۲:۳۸:۲۹