کشورهای عربی اسلامی از آفریقای جنوبی ضد اسراییل حمایت
کنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کشورهای عربی اسلامی از آفریقای جنوبی ضد اسراییل حمایت
کنند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شفق نیوز عراق، روزنامه الاهرام چاپ مصر نوشت: اکنون مهم است که کشورهای عربی و اسلامی و همچنین کشورهای ضد استعمار و نژادپرستی از درخواست آفریقای جنوبی علیه اسراییل در دادگاه کیفری بین‌المللی حمایت کنند تا شاید بارقه امیدی برای پایان دادن به معضلات و رنج‌های طولانی مردم فلسطین باشد.
بر پایه این گزارش، عبدالمحسن سلامه در مطلبی در الاهرام نوشت: جمهوری آفریقای جنوبی به خاطر موضع قوی و روشن خود در پشتیبانی از قضیه فلسطین و محکومیت جنگ علیه نوار غزه و حقوق مشروع فلسطین مستحق تقدیر است.
وی افزود: این کشور تنها به محکومیت و همبستگی اکتفا نکرده بلکه موضعی قوی و مثبت اتخاذ کرده و دولت این کشور درخواستی به دادگاه کیفری بین‌المللی ارائه کرده و در آن، اسراییل را به ارتکاب نسل کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه متهم کرده است.
نویسنده در ادامه نوشته است: نژادپرستی در آفریقای جنوبی فروپاشید، اما همچنان در فلسطین به قوت خود باقی است و مردم فلسطین در حال مبارزه مسلحانه علیه استعمار اسراییل در طول هفتاد و پنج سال تا به امروز است.
بر اساس اعلامیه دادگاه لاهه، در شکایت آفریقای جنوبی آمده است که اسراییل اقداماتی را با هدف پاکسازی قومی در غزه انجام داده است.
این خبر در حالی است که اسراییل پس از اقدام آفریقای جنوبی به طرح شکایت در دیوان بین‌المللی دادگستری به این کشور حمله کرد.
وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به طرح شکایت آفریقای جنوبی مدعی شد: ادعای آفریقای جنوبی در دیوان بین‌المللی دادگستری بی اساس است.
این وزارتخانه با طرح این ادعا که اسراییل با حماس می‌جنگد نه مردم غزه، افزود: آفریقای جنوبی با یک گروه تروریستی همکاری می‌کند که خواستار نابودی ما است. امیدوارم از خبر کشورهای عربی اسلامی از آفریقای جنوبی ضد اسراییل حمایت
کنند
راضی بوده باشید.

کشورهای عربی اسلامی از آفریقای جنوبی ضد اسراییل حمایت
کنند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۲ ۰۲:۳۷:۳۶