کشف بیش از ۱۸۰۰ تهدید داخلی در آمریکا از آغاز جنگ
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کشف بیش از ۱۸۰۰ تهدید داخلی در آمریکا از آغاز جنگ
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از ای بی سی نیوز، وزارت دادگستری آمریکا با استناد به گزارش اف. بی. آی اعلام کرده است که در نتیجه جنگ اسرائیل علیه باریکه غزه، تا کنون بیش از ۱۸۰۰ گزارش تهدیدات داخلی در آمریکا کشف و مورد بررسی قرار گرفته است.
اف. بی. آی معتقد است که این سطح گسترده از تهدیدات داخلی در آمریکا بسیار چالش برانگیزتر از دوران پس از حملات ۱۱ سپتامبر است و در عمل آمریکا را با موجی از تهدیدات امنیتی داخلی مواجه ساخته است.
از سوی دیگر روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با نقل قول از یک منبع نزدیک به «جو بایدن»؛ رئیس جمهور آمریکا گزارش داده است که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ایده اشغال نامحدود غزه را با بایدن مطرح کرده است. براساس این گزارش، نتانیاهو به شدت با بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به غزه مخالف است و بایدن نیز پیشنهاد نتانیاهو را تا کنون تائید نکرده است.
همچنین آسوشیتدپرس، بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای گزارش داده است که جنگ اسرائیل در غزه تا کنون به ویران شدن بیش از دو سوم ساختمان‌ها در شمال غزه و یک چهارم ساختمان‌ها را خان یونس منجر شده است.
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد تیپ گولانی به منظور سازماندهی مجدد نیروهایش از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.
عقب‌نشینی تیپ گولانی در پی ضربات سخت مقاومت و کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهایش به ویژه در محله شجاعیه انجام گرفته است.
رسانه‌های اسرائیلی تاکید کردند که تیپ گولانی پس از ۶۰ روز نبرد و متحمل شدن ضربات و تلفات سنگین از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.
تیپ گولانی زبده‌ترین نیروی ارتش رژیم صهیونیستی است که اشغالگران اسرائیلی برای رویارویی با مقاومت امید زیادی به آن بسته بودند.
همچنین، گردان‌های قسام سه تانک دیگر ارتش رژیم صهیونیستی را در شرق شهر خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت‌های ضدزره یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.
یک مجری آمریکایی نیز در برنامه تلویزیونی گفت که غزه به وسیله نتانیاهوی تروریست با خاک یکی شده، پس کشتار کودکان را متوقف کنید!
این مجری آمریکایی افزود که نتانیاهو یک جانی تروریست است که از کشتار غیرنظامیان فلسطینی لذت می‌برد!
ساعاتی پیش نیز هلال احمر فلسطین از قطع ارتباط با مرکز اورژانس جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد و اعلام کرد دو ساعت پیش خبر رسید که نظامیان اسرائیلی به این مرکز یورش برده و تمامی کادر پزشکی و درمانی و نیروهای امدادگر را بازداشت کرده و به مکانی نامعلوم انتقال دادند.
هلال احمر فلسطین همچنین تاکید کرد که هم اکنون تعداد زیادی زن در این مرکز محاصره هستند.
از سوی دیگر، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بعد از تعطیل شدن بیمارستان المعمدانی دیگر هیچ بیمارستانی در شمال نوار غزه فعال نیست.
این سازمان در همین رابطه تاکید کرد: ما خواستار آتش‌بس انسانی در غزه برای بازگرداندن خدمات ضروری بهداشتی و جلوگیری از خونریزی‌های بیشتر هستیم، اوضاع بهداشتی در نوار غزه قابل تصور نیست، بیمارستان شفا در نتیجه عملیات نظامی به شکل گسترده آسیب دیده و بخش‌های زیادی از آن ویران شده است.
«ریچارد پی پر کورن»، نماینده سازمان جهانی بهداشت در فلسطین می‌افزاید: در حال حاضر در شمال غزه هیچ بیمارستانی فعال نیست، ما اقدام به توزیع لوازم بهداشتی در بیمارستان المعمدانی کرده‌ایم، اما تصاویر مشاهده شده از این بیمارستان وحشتناک و حجم مصیبت مردم در آنها بسیار بالا است.
این بیانیه همچنین نسبت به ادامه بازداشت ۴ نفر از فعالان کادر درمان در بیمارستان شفا بعد از یک هفته ابراز نگرانی و اعلام کرد که از زمان ۷ اکتبر تاکنون ۴۹۳ تجاوز به کارمندان بخش بهداشت و درمان در فلسطین صورت گرفته که در نتیجه این اقدامات ۵۰۰ نفر کشته شده و حدود ۷۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. امیدوارم از خبر کشف بیش از ۱۸۰۰ تهدید داخلی در آمریکا از آغاز جنگ
غزه
راضی بوده باشید.

کشف بیش از ۱۸۰۰ تهدید داخلی در آمریکا از آغاز جنگ
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۲ ۰۲:۳۷:۵۷