کشته شدن ۳ نیروی حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای
مرکزی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کشته شدن ۳ نیروی حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای
مرکزی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد از کشته شدن نیروی پاسدار صلح این سازمان در جمهوری آفریقای مرکزی خبر داد.
بر اساس این گزارش، سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که سه نیروی پاسدار صلح بنگالی در پی هدف قرار گرفتن خودروی خود با بمب کشته شدند و یک نیروی دیگر هم در این حادثه زخمی شد.
دوجاریک همچنین افزود که این حادثه در جریان گشت زنی این نیروها در محور کوی-بوتونگ در حدود ۵ کیلومتری پایگاه موقت نیروهای پاسدار صلح در اوهام بندی به وقوع پیوست.
سخنگوی سازمان ملل متحد در عین حال با خانواده‌های این نیروهای حافظ صلح و دولت و ملت بنگلادش ابراز همدردی کرد و این حادثه را تسلیت گفت.
گفتنی است که جمهوری آفریقای مرکزی که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان دومین کشور کمتر پیشرفته در جهان معرفی شده پس از کودتا در سال ۲۰۱۳ غرق در جنگ داخلی خونین شده است.
این جنگ و نزاع داخلی ادامه دارد اما شدت آن از سه سال پیش کمتر شده است. ضمن اینکه اراضی این کشور همچنان خارج از کنترل دولت مرکزی است.
نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد متشکل از واحدهای نظامی برای پایان دادن به خشونت‌ها و نزاع‌های ایجاد شده در داخل یک کشور یا میان دو کشور درگیر از طریق برقراری صلح و راهکارهای مسالمت آمیز هستند. امیدوارم از خبر کشته شدن ۳ نیروی حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای
مرکزی
راضی بوده باشید.

کشته شدن ۳ نیروی حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای
مرکزی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۶:۵۲