کشته شدن آمریکایی‌ها در حمله به شرق سوریه/ انجام حمله دوم
مقاومت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کشته شدن آمریکایی‌ها در حمله به شرق سوریه/ انجام حمله دوم
مقاومت
به گزارش سوالات شرعی و احکام، منابع میدانی و امنیتی المیادین از کشته شدن برخی سربازان آمریکایی در نتیجه حمله موشکی گروه‌های مقاومت مردمی به پایگاه الکونیکو در شرق سوریه خبر دادند.
همچنین گفته شده است که دومین پاسخ گروه‌های مقاومت به آمریکا با هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی در الشدادی در الحسکه در شمال شرق سوریه انجام شده و این حمله با ۳ پهپاد صورت گرفته است.
کمتر از یک ساعت پیش، بمباران راکتی پایگاه آمریکایی ها در میدان نفتی «کونیکو» در شمال شرق دیرالزور واقع در شرق سوریه انجام شد. در این ارتباط گفته شد که نیروهای مقاومت مردمی، پایگاه نظامی آمریکایی ها را با ۱۵ موشک بمباران کردند و این موشک‌ها به اهداف خود اصابت کرد و منجر به انفجارهای شدید در این پایگاه‌ها واقع در شرق سوریه شد.
همچنین گفته شده که موشک باران پایگاه‌های آمریکایی در پاسخ به تجاوزات آمریکا به شهرهای المیادین و البوکمال در شرق دیرالزور انجام شده است. المیادین به نقل از بیانیه گروه‌های مقاومت مردمی گفته است: «در پاسخ به تجاوزات آمریکا، پایگاه نظامی این کشور در میدان گازی کونیکو در شرق سوریه را هدف قرار دادیم و حملات دقیق به اهداف صورت گرفت و ستون های دود از داخل پایگاه آمریکایی در میدان کونیکو برخاست.»
علاوه بر این گفته شده که بالگردهای آمریکایی کمتر از ۱۰ دقیقه پس از بمباران از پایگاه کونیکو به پرواز درآمدند که احتمال می رود این بالگردها مجروحان را منتقل کرده باشند.
کمتر از یک ساعت پیش از این، آمریکا ادعای حمله به مواضع ایران در عراق و سوریه را مطرح کرد و در همین ارتباط، وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که به مواضع سپاه پاسداران و گروه‌های همپیمان ایران حمله کردیم.
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ادعا کرده بود که این حملات در پاسخ به حملات به سربازان آمریکایی در عراق و سوریه انجام می شود.
براساس ادعای وزیر دفاع آمریکا، این حملات شامل حمله به یک مرکز آموزشی و حمله دیگر به یک خانه امن در نزدیکی شهرهای البوکمال و المیادین در سوریه بوده است.
وزیر دفاع آمریکا همچنین مدعی شده بود که «جو بایدن»، رییس جمهور این کشور اولویتی مهمتر از امنیت سربازان آمریکایی ندارد.
به گفته وزیر دفاع آمریکا، بایدن دستور حمله به مواضع ایران را صادر کرد تا روشن کند که آمریکا از خود، سربازان و منافع خود دفاع خواهد کرد.
همان دقایق نخست این تجاوز، منبع میدانی به المیادین گفته بود که پاسخ به تجاوزات آمریکا در سوریه با تشدید حملات مقاومت به پایگاه های آمریکایی سریع انجام خواهد گرفت.
هفته گذشته نیز گروه مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو را به عهده گرفت. گروه مقاومت اسلامی عراق در این بیانیه اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را در میدان گازی کونیکو در شمال شرق دیرالزور هدف حملات موشکی قرار دادند و اهداف با دقت مورد اصابت قرار گرفت.
منابع محلی اعلام کردند که در پی این حمله، نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه به حالت آماده باش درآمده و جنگنده‌ها و بالگردهای آمریکایی نیز برفراز منطقه پرواز کردند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین مسؤولیت حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» واقع در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن با استفاده از ۳ پهپاد را نیز به عهده گرفت. پهپادهای مذکور موفق شدند بر فراز پایگاه آمریکایی التنف پرواز کرده و آن را هدف حملات خود قرار دهند. امیدوارم از خبر کشته شدن آمریکایی‌ها در حمله به شرق سوریه/ انجام حمله دوم
مقاومت
راضی بوده باشید.

کشته شدن آمریکایی‌ها در حمله به شرق سوریه/ انجام حمله دوم
مقاومت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۳۸:۳۵