کره شمالی چندین ماهواره دیگر به فضا پرتاب می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کره شمالی چندین ماهواره دیگر به فضا پرتاب می‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، کره شمالی قرار است چندین ماهواره دیگر را در آینده نزدیک به فضا پرتاب کند.
خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد که این کشور قصد دارد در آینده نزدیک چندین ماهواره شناسایی دیگر را به فضا پرتاب کند.
این گزارش پس از آن منتشر شد که کره شمالی در اوایل روز سه شنبه ماهواره جاسوسی Malligyong-1 را در مدار قرار داد. به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، «پرتاب چندین ماهواره شناسایی اضافی در آینده نزدیک» توانایی به دست آوردن اطلاعات در مناطق مجاور کره شمالی، در درجه اول در منطقه کره جنوبی را بهبود می بخشد.
علاوه بر این، در این گزارش آمده است که پرتاب این ماهواره شناسایی در چارچوب حق مشروع کره شمالی برای تقویت قابلیت های دفاع از خود است. این آژانس گزارش داد که به طور قابل توجهی به بهبود آمادگی رزمی نیروهای مسلح جمهوری در زمانی که دشمنان کره شمالی در منطقه “مانورهای نظامی خطرناکی انجام می دهند” کمک خواهد کرد.
دو تلاش قبلی کره شمالی برای پرتاب یک ماهواره شناسایی، در ماه مه و اوت، ناموفق بود.
کره شمالی به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد حدفاصل ۲۲ نوامبر و اول دسامبر، با استفاده از موشک بالستیک اقدام به پرتاب ماهواره کند؛ فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در واکنش به این خبر گفت که سامانه‌های پدافند هوایی توکیو برای مقابله با هرگونه شرایط غیرقابل پیش‌بینی آمادگی دارند.
کیشیدا گفته است که سامانه‌های پدافندی ژاپن از جمله ناوشکن «آگیس» و موشک‌های پدافندی PAC-۳، در صورت بروز هرگونه «شرایط غیرمنتظره»، در حالت آماده‌باش قرار دارند.
با این حال، نخست وزیر ژاپن مدعی شده است که پرتاب ماهواره از جانب کره شمالی، ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه پیونگ‌یانگ است.
وی اضافه کرد: حتی اگر هدف(کره شمالی) پرتاب ماهواره با استفاده از فناوری موشک بالستیک باشد، ناقض مجموعه‌ای از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود. این مساله همچنین امنیت ملی را به شدت تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
به گفته نخست وزیر ژاپن، توکیو با همکاری آمریکا و همچنین در قالب مشارکت سه‌جانبه با حضور کره جنوبی، همچنان تدابیر لازم به منظور جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات را اتخاذ خواهد کرد.
کره شمالی پیش‌تر به گارد ساحلی ژاپن درباره برنامه‌اش جهت پرتاب یک ماهواره به فضا در فاصله ۲۲ نوامبر تا اول دسامبر، اطلاع‌رسانی کرد.
شین وون-سیک، وزیر دفاع کره جنوبی ۱۹ نوامبر گفت که کره شمالی برای شکست دادن سئول در حوزه پرتاب ماهواره، ظرف یک هفته یا تا پایان نوامبر نخستین ماهواره تجسسی خود را پرتاب خواهد کرد. پیش‌تر سئول اعلام کرده بود که ۳۰ نوامبر نخستین ماهواره نظامی خود را پرتاب خواهد کرد.
کره شمالی در ماه‌های مه و آگوست، دو تلاش ناموفق در پرتاب نخستین ماهواره تجسسی به فضا داشت. پیونگ‌یانگ در ماه اکتبر از سومین تلاش خود خبر داد اما این اتفاق هنوز رخ نداده است. امیدوارم از خبر کره شمالی چندین ماهواره دیگر به فضا پرتاب می‌کند راضی بوده باشید.

کره شمالی چندین ماهواره دیگر به فضا پرتاب می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۰:۱۲