کره شمالی رزمایش تاکتیکی حمله هسته‌ای انجام داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کره شمالی رزمایش تاکتیکی حمله هسته‌ای انجام داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، رسانه دولتی کره شمالی بامداد پنجشنبه اعلام کرد که یک تمرین تاکتیکی حمله هسته‌ای را انجام داده است که شبیه سازی حملات به پایگاه‌های فرماندهی و فرودگاه‌های کره جنوبی است.
کره شمالی گفته است که این رزمایش هسته‌ای، هشداری مشخص نسبت به استقرار بمب افکن‌های استراتژیک ایالات متحده در منطقه است.
خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از منابع نظامی این کشور اعلام کرد: «یگان موشکی دو موشک بالستیک مناسب کاربرد بمب‌های تاکتیکی هسته‌ای را به سمت شمال شرق فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ شلیک کرد و این موشک‌ها به درستی مأموریت حمله هسته‌ای خود را انجام دادند.»
پیش از اعلام خبر رسمی شلیک موشک بالستیک از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی، ارتش کره جنوبی ساعاتی پس از استقرار بمب افکن‌های B-۱B توسط ایالات متحده برای رزمایش هوایی مشترک، اعلام کرده بود که کره شمالی چهارشنبه شب دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریا شلیک کرده است.
به گزارش رویترز، وزارت دفاع ژاپن و ارتش کره جنوبی این خبر را تأیید کردند. ارتش سئول نیز اعلام کرد که کره شمالی روز چهارشنبه یک موشک بالستیک نامشخص به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.
این در حالیست که تا کنون اطلاعات بیشتری در خصوص این خبر رسانه‌ای نشده است.
به گزارش این رسانه، رزمایش نظامی کره جنوبی و آمریکا ۲۱ آگوست آغاز شد و قرار است پنجشنبه به پایان برسد.
ژاپن هم هفته پیش اعلام کرده بود که کره شمالی «موشک بالستیک» شلیک کرد.
این پرتاب در اولین روز از زمانی انجام شد که پیونگ یانگ به مقامات ژاپنی گفته بود برای پرتاب ماهواره آمادگی لازم را دارد.
دفتر «فومیو کیشیدا»، نخست وزیر ژاپن پنجشنبه پیش در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: کره شمالی یک «موشک بالستیک مشکوک» پرتاب کرده است.
از سوی دیگر، رزمایش سالانه و ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی با عنوان «سپر آزادی اولچی» (UFS) بر اساس یک سناریوی جنگی همه جانبه با انجام رزمایش‌های مختلف ۲۱ آگوست آغاز شد؛ رزمایش‌هایی مانند تمرین فرماندهی مبتنی بر شبیه سازی رایانه‌ای، آموزش میدانی هم زمان و رزمایش‌های دفاع مدنی.
در ماه‌های اخیر تنش بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی افزایش یافته و پیونگ یانگ در واکنش به اقدامات تحریک آمیز سئول و واشنگتن و انجام رزمایش‌های پیاپی آنها در مرزهای کره شمالی، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.
رسانه‌های کره شمالی اوایل تیرماه هم اعلام کردند که هم زمان با هفتاد و سومین سالگردِ آغاز جنگ کره، هزاران نفر از مردم کره شمالی با حضور در شهر پیونگ‌یانگ شعار «جنگ انتقام‌جویانه» علیه آمریکا را سرد دادند.
به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این تجمع شرکت کردند و شعارنوشته‌هایی (پلاکارد) با عنوان «تمام سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»، «آمریکای امپریالیست ویرانگر صلح است» حمل می‌کردند. امیدوارم از خبر کره شمالی رزمایش تاکتیکی حمله هسته‌ای انجام داد راضی بوده باشید.

کره شمالی رزمایش تاکتیکی حمله هسته‌ای انجام داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۳۱ ۰۲:۳۸:۱۰