کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در یزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در یزد به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدرضا فلاحتی در حاشیه مانور سراسری کارگاه های پرخطر با اشاره به اینکه ۵۸ درصد حوادث اتفاق افتاده استان مربوط به بخش صنعت و تولید، ۱۸.۵ درصد مربوط به بخش ساختمان، ۸.۵ درصد مربوط به سایر فعالیتهای خدمات عمومی و اجتماعی و ۵.۶ درصد مربوط به بخش معدن است، اظهار داشت: علت اصلی بروز حوادث ناشی از کار در استان، عدم نظارت بر کارگاه توسط کارفرما، دستگاه بدون حفاظ یا دارای نقض فنی است.
وی افزود: آمار حوادث ناشی از کار استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۴.۹ درصد کاهش داشته و در شش ماهه اول سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در استان یزد هستیم.
فلاحتی عنوان کرد: در سطح کشور در سال ۱۴۰۱ حوادث ناشی از کار در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۴ درصد کاهش یافته و میزان آسیب های شغلی منجر به فوت نیز در سال ۱۴۰۱ به نسبت یک سال قبل بیانگر کاهش ۱۱ درصدی این حوادث است.
وی تاکید کرد: بازرسی از کارگاه های پرخطر از جمله کارگاه های ساختمانی، معدنی و صنایع پرخطر در استان در اولویت بازرسی قرار دارد و تلاش می شود با افزایش ۵۰ درصدی بازرسی از کارگاه های پرخطر نسبت به سال قبل نظارت بر عملکرد ایمنی این گونه کارگاه ها افزایش داشته باشد.
فلاحتی افزود: در سال گذشته ۴۰۲ کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان وجود داشته و در سال جاری نیز به منظور مشارکت کارگران در ایمنی کارگاه ها، افزایش ۲۰ درصدی کمیته های حفاظت و ایمنی در کارگاه ها به عنوان برنامه های تحولی اداره بازرسی این اداره کل به جد پیگیری می‌شود. امیدوارم از خبر کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در یزد راضی بوده باشید.

کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در یزد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۹ ۰۲:۴۱:۱۱