کاهش ۳۰ درصدی تعداد شعب اخذ رأی شمیرانات در مرحله دوم
انتخابات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش ۳۰ درصدی تعداد شعب اخذ رأی شمیرانات در مرحله دوم
انتخابات
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، محسن مبارکی عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری شمیرانات، ضمن تبریک به مناسبت سالروز تأسیس سپاه پاسداران اظهار کرد: عملیات «وعده صادق» رخداد عظیمی بود که در دهه‌های اخیر به وقوع پیوسته و توانست غرور ملی را افزایش دهد.
مبارکی با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه گفت: خوشبختانه در مرحله اول انتخابات شمیرانات در منطقه لواسانات شاهد رشد نسبی مشارکت مردم بودیم و تمامی مسؤولان ادارات و عوامل یاری رسان بودند.
وی با بیان اینکه مرحله دوم انتخابات یک بازه ۴۸ ساعته است و به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود عنوان کرد: طبق دستور وزارت کشور در این مرحله ۳۰ درصد از تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان شمیرانات کاهش یافته، به این ترتیب که شعبی که در مرحله اول دارای کمتر از ۱۵۰ رأی بوده اند دیگر شعبه اخذ رأی نخواهند بود، همچنین شعبی که دارای یک و دو صندوق بوده اند نیز کم شده اند.
معاون فرماندار شمیرانات در ادامه موضوع آموزش اخذ رأی در شعب را بسیار مهم دانست و افزود: انتخابات یک مسئله ملی است و مختص به وزارت کشور نیست و در این زمینه برای آموزش و اجرای صحیح قانون باید توجه جدی وجود داشته باشد.
رئیس ستاد انتخابات شمیرانات تمام الکترونیک برگزار شدن انتخابات را یک موضوع مهم اعلام و بیان کرد: باید تمام توان و تلاش‌ها در این جهت باشد که این اقدام به بهترین شکل ممکن در شهرستان اجرا شود، چرا که برای اولین بار انتخابات به صورت تمام الکترونیک برگزار و شهرستان شمیرانات نیز از پایه گذاران محسوب می‌شود.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار شمیرانات برای مشارکت هم تکلیف داریم همه اعضا با حداکثر توان وارد میدان شوند که انشاالله با برگزاری صحیح این نوع برگزاری انتخابات برای ریاست جمهوری نیز اجرایی شود.
مبارکی با اشاره به اینکه هفته فرهنگی شمیرانات از ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ماه در شهرستان برگزار می‌شود، گفت: برگزاری هفته شمیرانات برای اولین بار طی سال گذشته در شهرستان اجرا شد و امسال نیز ۲۸ اردیبهشت ماه با توجه به سالروز ورود حضرت امام به منطقه جماران این روز به نام روز شمیرانات نامگذاری شده است.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار شمیرانات با بیان اینکه ۲۵ اردیبهشت ماه سالروز گرامیداشت امامزاده حضرت صالح بن موسی الکاظم (ع) است افزود: به همین مناسبت در اداره تربیت بدنی یادواره شهدای ورزشکار را خواهیم داشت و افتتاحیه و اختتامیه نیز برگزار می‌شود و در این راستا از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم در هفته فرهنگی شمیرانات حضور پیدا کرده و به معرفی اقدامات و دستاوردها و ظرفیت ادارات خود در این رویداد بپردازند. امیدوارم از خبر کاهش ۳۰ درصدی تعداد شعب اخذ رأی شمیرانات در مرحله دوم
انتخابات
راضی بوده باشید.

کاهش ۳۰ درصدی تعداد شعب اخذ رأی شمیرانات در مرحله دوم
انتخابات  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۲ ۰۲:۴۳:۴۲