کاهش پلاک های خونی ریسک حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش می
دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش پلاک های خونی ریسک حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش می
دهد
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث لاین، یک متاآنالیز بزرگ به بررسی بیش از ۲۰ مطالعه منتشر شده در ۲۰ سال گذشته پرداخت.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاهش رسوبات چربی کلسترول به نام پلاک شریانی، حتی به حداقل ۱ ٪، می‌تواند منجر به کاهش عمده خطر حمله قلبی یا سکته مغزی شود.
در این مطالعه، محققان به بررسی ۲۳ مطالعه قبلی منتشر شده بین سالهای ۲۰۰۱-۲۰۲۲ برای ارزیابی ارتباط بین تغییرات در میزان انسداد پلاک در شریان و حوادث عمده قلبی عروقی، در درجه اول حمله قلبی و سکته مغزی پرداختند.
این بررسی شامل بیش از ۷۴۰۰ بیمار و انواع داروهای مختلف کاهش دهنده لیپید مانند استاتین و مهار کننده‌های PCSK۹ بود.
محققان دریافتند که کاهش سطح پلاک فقط به میزان ۱ ٪ با کاهش ۲۵ درصدی احتمال وقوع یک رویداد اصلی قلبی عروقی که در حال وقوع است همراه بود.
دکتر «جان مانچینی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، گفت: «این مطالعه به روزترین بررسی سیستماتیک و متاآنالیز است که ارتباط بین تغییر در میزان پلاک و کاهش در حوادث اصلی قلبی عروقی را تأیید می‌کند.»
تحقیقات مانچینی شکاف برخی از حقایق متداول در مورد بیماری‌های قلبی و درمان را پر می‌کند. یعنی استفاده از روش‌های کاهش دهنده چربی با کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی همراه است. آنها همچنین میزان پلاک در شریان‌ها را کاهش می‌دهند.
با این حال، این تحقیق اولین بار است که به طور مستقیم نشان می‌دهد کاهش پلاک به طور مستقیم با خطر کمتر ابتلاء به حوادث قلبی عروقی همراه است.
روش‌های کاهش دهنده لیپیدها، مانند استاتین، در کاهش کلسترول، کاهش پلاک و بهبود خطر حمله قلبی و سکته مغزی مؤثر هستند. امیدوارم از خبر کاهش پلاک های خونی ریسک حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش می
دهد
راضی بوده باشید.

کاهش پلاک های خونی ریسک حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش می
دهد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۴ ۰۲:۳۸:۴۳