کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کُند می کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کُند می کند به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند که در بین بیش از ۹۰۰۰ بزرگسال میانسال و مسن، کسانی که موفق به کاهش وزن اضافی شده‌اند با احتمال کمتر ابتلاء به آرتروز زانو در طی چند سال آینده روبرو هستند. و اگر آنها قبلاً آرتروز زانو داشته‌اند، آسیب مفصل کُندتر پیشرفت می‌کند.
مدتهاست مشخص شده است که اضافه وزن یک عامل خطر ابتلاء به آرتروز زانو است. و هنگامی که افراد مبتلا به این عارضه دارای اضافه وزن یا چاقی باشند، کاهش وزن برای کمک به کاهش درد توصیه می‌شود.
یافته‌های جدید نشان می‌دهد که کاهش وزن نه تنها ممکن است درد را مهار کند، بلکه به محافظت از تراکم خود مفصل زانو نیز کمک می‌کند.
به گفته محققان دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا، وزن اضافی فشار بیشتری بر روی زانوها، به خصوص قسمت داخلی مفصل وارد می‌کند. از این‌رو، تغییرات وزن به طور خاص با احتمال محدود شدن فضای مفصل در سمت داخلی زانو مرتبط است.
با این حال، نکته مهم این است که کاهش وزن قابل توجه برای ایجاد تفاوت اساسی لازم است. امیدوارم از خبر کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کُند می کند راضی بوده باشید.

کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کُند می کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۸:۰۳