کاهش منابع آبی ۷ شهرستان لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش منابع آبی ۷ شهرستان لرستان به گزارش سوالات شرعی و احکام، یاسر اکبریان در حاشیه شورای معاونین شرکت آب و فاضلاب لرستان از راه‌اندازی قرارگاه رصد و پایش پروژه‌های این شرکت در استان در پی کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس آمار سازمان هواشناسی نسبت بلندمدت، لرستان ۶۳ درصد کاهش بارندگی داشته است که در جایگاه سوم کشور از نظر کاهش نزولات جوی است.
وی عنوان کرد: اگر شرایط به همین شکل باشد در سال ۱۴۰۳ شرایط بی‌سابقه‌ای در استان داریم که لازم است از همین حالا نسبت به بهره‌برداری و استفاده از منابع آبی برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، بیان داشت: بر اساس گزارش‌های همکاران معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت در حال حاضر هشت شهرستان که شامل الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد، خرم‌آباد، پلدختر و کوهدشت دارای شرایط ویژه‌ای هستند و بایستی رصد و پایش منابع آبی این شهرستان‌ها بادقت خاصی پیگیری شود.
اکبریان، افزود: امسال چهارمین سال است که وضعیت بارندگی‌ها مناسب نبوده و بایستی برای تابستان آینده از همه ظرفیت‌های استانی و ملی استفاده کنیم چرا که در بحث عرضه و تقاضای آب شهرستان‌هایی که اشاره کردیم شرایط ویژه‌ای دارند و لازم است علاوه بر تمهیدات شرکت آبفا سایر دستگاه‌های متولی نسبت به انجام وظایف خود از جمله رعایت الگوی کشت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. امیدوارم از خبر کاهش منابع آبی ۷ شهرستان لرستان راضی بوده باشید.

کاهش منابع آبی ۷ شهرستان لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۱ ۰۲:۳۸:۴۹