کاهش مصرف کربوهیدرات های صبحانه برای دیابتی ها مفید
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش مصرف کربوهیدرات های صبحانه برای دیابتی ها مفید
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، حدود ۴۲۲ میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت مبتلا هستند که ۹۰ تا ۹۵ درصد از این موارد دیابت نوع ۲ است.
برخی از افراد می‌توانند دیابت نوع ۲ را از طریق تغییر در رژیم غذایی خود و کاهش وزن معکوس کنند.
محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا می‌گویند کاهش کربوهیدرات‌ها در صبحانه می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند تا سطح قند خون خود را در طول روز بهتر کنترل کنند.
برای این مطالعه، دکتر «جاناتان لیتل»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه بریتیش کلمبیا، و تیمش ۱۲۱ شرکت کننده را به دو گروه تقسیم کردند.
در طی یک دوره ۱۲ هفته‌ای، یک گروه صبحانه کم کربوهیدرات حاوی حدود هشت گرم کربوهیدرات، ۲۵ گرم پروتئین و ۳۷ گرم چربی مصرف کردند. گروه دیگر صبحانه‌ای با کربوهیدرات بالاتر از حدود ۵۶ گرم کربوهیدرات، ۲۰ گرم پروتئین و ۱۵ گرم چربی مصرف کردند. تمام گزینه‌های صبحانه در هر دو گروه حدود ۴۵۰ کالری بود.
پس از تجزیه و تحلیل، تیم تحقیق دریافتند که شرکت کنندگان مطالعه در گروه صبحانه کم کربوهیدرات، بهبودی در HbA۱C خود، معیاری کلیدی برای کنترل متوسط گلوکز خون، تجربه کردند.
در پایان این مطالعه، دانشمندان همچنین دریافتند که سطح قند خون افرادی که در گروه کم کربوهیدرات بودند در طول روز تفاوت چندانی نداشت، نشان می‌دهد که صبحانه کم کربوهیدرات به تثبیت سطح قند خون در طول روز کمک می‌کند.
کربوهیدرات‌ها مواد مغذی ضروری هستند که بدن برای انرژی مورد نیاز برای کار به گلوکز تبدیل می‌کند.
دو نوع اصلی کربوهیدرات وجود دارد:
کربوهیدرات‌های ساده ساختار شیمیایی پایه‌ای دارند و هضم آن برای بدن بسیار آسان است. نمونه‌هایی از کربوهیدرات‌های ساده عبارتند از میوه‌ها، محصولات لبنی و غذاهای شیرین فرآوری‌شده مانند آب نبات، نوشابه و شکر.
خوردن بیش از حد کربوهیدرات‌های ساده می‌تواند سطح قند خون بدن را افزایش دهد.
کربوهیدرات‌های پیچیده مدت بیشتری طول می‌کشد تا در بدن فراوری شوند، بنابراین باعث افزایش سطح قند خون نمی‌شوند. نمونه‌هایی از کربوهیدرات‌های پیچیده شامل سبزیجات، لوبیا، حبوبات و غلات کامل است. امیدوارم از خبر کاهش مصرف کربوهیدرات های صبحانه برای دیابتی ها مفید
است
راضی بوده باشید.

کاهش مصرف کربوهیدرات های صبحانه برای دیابتی ها مفید
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۸ ۰۲:۴۴:۴۴