کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی و احساس شادی بیشتر در
نوجوانان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی و احساس شادی بیشتر در
نوجوانان
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، این موضوع در مورد دانشجویان کالج در یک مطالعه جدید صدق کرد. آنها استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای مدت دو هفته برای خود محدود کردند.
«الا فالبر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی آیووا، می‌گوید: «محققان هنگامی که از شرکت کنندگان در مورد تجربه آنها سوال کردند به نکات جالبی دست یافتند. بسیاری از آن‌ها می‌گفتند “در ابتدا مشکل داشتم، اما بعد متوجه شدم که چقدر بهتر می‌خوابم، در واقع چگونه با مردم در زندگی واقعی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنم، چگونه خودم را با کارهای دیگر مشغول می‌کردم.»
این مطالعه با توصیه‌های بهداشتی اخیر انجمن روان‌شناسی آمریکا همراه بود که هشدار می‌دهند سلامت روان جوانان با افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی آسیب دیده است.
تیم فالبر با ۲۳۰ دانشجوی کالج کار کرد و از نیمی از آنها خواستند که رسانه‌های اجتماعی خود را به ۳۰ دقیقه در روز محدود کنند.
در پایان، این دانشجویان در مقایسه با گروه کنترل که از آن‌ها خواسته نشده بود رسانه‌های اجتماعی را محدود کنند، نمرات کمتری برای افسردگی، اضطراب، تنهایی و ترس از دست دادن داشتند.
این گروه همچنین نگاه روشن‌تری به زندگی داشتند.
به گفته محققان، گذراندن وقت با افراد در رسانه‌های اجتماعی نمی‌تواند جایگزین تماس حضوری شود. امیدوارم از خبر کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی و احساس شادی بیشتر در
نوجوانان
راضی بوده باشید.

کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی و احساس شادی بیشتر در
نوجوانان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۴ ۰۲:۴۳:۵۷