کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در لرستان تشکیل شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در لرستان تشکیل شوند به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابوطالب شفقت روز سه‌شنبه در جلسه با مدیران اقتصادی، بانک‌های دولتی و بیمه‌های لرستان با اشاره به اینکه میانگین نرخ بیکاری استان چهار درصد بیشتر از میانگین کشوری است، اظهار داشت: رئیس‌جمهور فقید هم در سفر آذرماه ۱۴۰۰ به لرستان و هم در جلسه مشترک استانداران با هیئت دولت بر رفع بیکاری لرستان تأکید داشتند.
وی با اشاره به اینکه میانگین بیکاری در لرستان چهار درصد از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: بنابراین حذف و رفع بیکاری باید در اولویت کاری مدیران، فعالان اقتصادی، بانک‌ها و بیمه‌ها قرار بگیرد.
استاندار لرستان بر توجه به پنجره واحد توسط فعالان اقتصادی تأکید کرد و افزود: مدیران اقتصادی، بانک‌ها، فعالان اقتصادی فضا و مدیریت کسب‌وکار در استان را به نحوی شکل دهند که سرمایه‌گذاران پای‌کار بیایند.
شفقت، همچنین بر ارتقای مدیریت و تأمین منابع توسط بانک‌ها در استان تأکید کرد و گفت: بانک‌ها تبصره ۱۸ را به‌موقع دریافت و پرداخت کنند همچنین بر درست هزینه‌کردن منابع دقت کنند.
وی بیان کرد: اگر دستگاهی تبصره ۱۸ را در موعد مقرر هزینه نکند ضمن تذکر منابع را به دستگاه دیگر انتقال دهند تا منابع هدر نرود.
استاندار لرستان بر تشکیل کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در استان تأکید کرد و گفت: هدف از کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در استان خارج‌شدن استان از وضعیت اقتصادی فعلی و افزایش سطح درآمدی مردم است.
شفقت با بیان اینکه ما می‌توانیم باخرد اقتصادی مردم به‌ویژه خرد کشاورزی، صنایع‌دستی و دامپروری سطح درآمدی استان را افزایش دهیم، افزود: این اقدام باعث می‌شود که و عشق و علاقه مردم به محیط روستایی و بهره‌وری سرزمینی افزایش پیدا کند. امیدوارم از خبر کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در لرستان تشکیل شوند راضی بوده باشید.

کارگروه‌های اندیشه‌ورزی اقتصادی در لرستان تشکیل شوند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۲۲ ۰۲:۴۱:۴۷