کارگران فضای باز با خطر سرطان پوست مواجه هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کارگران فضای باز با خطر سرطان پوست مواجه هستند به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، این نظرسنجی نشان داد که حدود نیمی از کارگران در فضای باز در سال ۲۰۲۳ دچار آفتاب سوختگی شدند.
این افراد شامل افرادی است که در ساخت و ساز، محوطه سازی، خدمات پزشکی اورژانس و تحویل پستی کار می‌کنند.
علاوه بر این، از هر ۱۰ کارگر در فضای باز، ۱ نفر دچار آفتاب سوختگی شدید شد که باعث ایجاد تاول شد، نرخی که دو برابر جمعیت عمومی است.
دکتر «بروس برود»، استاد بالینی پوست در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت: «از آنجایی که اکثر کارگران در فضای باز در ساعات اوج روز در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، بسیار مهم است که اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود برای محافظت در برابر سرطان پوست اتخاذ کنند.»
افرادی که در خارج از منزل کار می‌کنند بیشتر با استفاده از کلاه از خود محافظت می‌کنند.
محققان نکاتی را برای محافظت در برابر نور خورشید ارائه می‌دهند که از همه و به ویژه کارگران در فضای باز می‌خواهند تا آنها را اتخاذ نمایند:
• بین ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر به دنبال سایه باشید، به خصوص زمانی که پرتوهای خورشید قوی‌تر هستند.
• از لباس‌های محافظ در برابر آفتاب، از جمله کلاه لبه پهن، پیراهن آستین بلند سبک، شلوار و عینک آفتابی با محافظ UV استفاده کنید.
• ضدآفتاب SPF۳۰ یا بالاتر را روی تمام قسمت‌های پوست که با لباس پوشانده نشده است بمالید و هر دو ساعت یکبار یا بعد از شنا یا تعریق مجدداً استفاده کنید.
برود می‌گوید: «اگر تعداد زیادی خال یا ضایعات روی پوست خود دارید که در مورد آنها مطمئن نیستید، سابقه خانوادگی سرطان پوست دارید، زمان زیادی را زیر نور خورشید سپری کرده‌اید یا حتی یک بار آفتاب سوختگی شدید داشته‌اید با متخصص پوست مشورت کنید.» امیدوارم از خبر کارگران فضای باز با خطر سرطان پوست مواجه هستند راضی بوده باشید.

کارگران فضای باز با خطر سرطان پوست مواجه هستند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۴۱:۴۲