کارگاه آموزشی جشنواره مد و لباس فجر در بوشهر برگزار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کارگاه آموزشی جشنواره مد و لباس فجر در بوشهر برگزار
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج شنبه شب در جمع خبرنگاران در ارتباط با کارگاه آموزشی دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: به همت دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و مؤسسه آفتاب زرین پاییز بوشهر کارگاه آموزشی جشنواره مد و لباس فجر از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر هم‌زمان با سراسر کشور در استان بوشهر برگزار شد.
عبدالرحیم افروغ بیان کرد: الهام طالبی بیدهندی استاد مدرسه آراکو و فعال حوزه مد و لباس کشور به عنوان مدرس کارگاه، ضمن بیان مطالب سرفصل‌های کارگاه، پاسخگوی سوالات مطرح شده در ارتباط با حوزه‌های مختلف مد لباس بود.
وی عنوان کرد: ترسیم و نحوه قرارگیری عناصر، جزئیات لباس روی بدن و تأثیر آن، تکنیک‌های مختلف خلاقیت در لباس، تکنیک کات اون، تکنیک کولاژ، طراحی بر اساس خطوط بداهه، طراحی بر اساس فرم به صورت مستقیم و غیرمستقیم، مود بورد، تدابیر خطی، طراحی لباس مردانه، جنسیت سازی و تصویرسازی فشن، نحوه کالکشن سازی و پرتفلیو و ترند خوانی سرفصل‌های آموزشی در این کارگاه بود.
افروغ استقبال از کارگاه آموزشی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ثبت‌نام و حضور حداکثری افراد در این کارگاه آموزشی نشان از دغدغه طراحان و فعالان حوزه مد و لباس نسبت به این موضوع است که جاری تحسین دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان اظهار امیدواری کرد با برگزاری مستمر این کارگاه‌های آموزشی بتوانیم نقش به سزایی در ترویج و گسترش سبک پوشش ایرانی اسلامی ایفا کنیم.
وی گفت: در حاشیه این کارگاه آموزشی نمایشگاهی از طرح‌های طراحان و تولیدکنندگان استان در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی نیز برپا بود. امیدوارم از خبر کارگاه آموزشی جشنواره مد و لباس فجر در بوشهر برگزار
شد
راضی بوده باشید.

کارگاه آموزشی جشنواره مد و لباس فجر در بوشهر برگزار
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۸ ۰۲:۴۷:۵۷