چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد برگزار
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد برگزار
می‌شود
علی اکبر کریمی زارچی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به برگزاری همایش ملی آموزش علوم اجتماعی به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد در اسفند ۱۴۰۲ اظهار کرد: این همایش با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور و با حضور ارائه دهندگان مقالات شفاهی برگزار می‌شود.
رئیس همایش ملی آموزش علوم اجتماعی یادآور شد: این همایش در روز سه شنبه ۱۵ اسفند با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته در حوزه آموزش علوم اجتماعی، جلب توجه صاحبنظران و سیاستگذاران بخش های مرتبط به اهمیت استفاده از دستاوردهای نوین در بهینه سازی فعالیت های حوزه آموزش علوم اجتماعی و راهبردها و راهکارهای تحقق نظریه های حوزه آموزش علوم اجتماعی و شناخت ارزش‌ها و الگوهای مناسب برگزار می شود.
وی، دستیابی به راهکارهای مناسب توسعه و ترویج آموزش علوم اجتماعی، ایجاد فرصت برای تولید و انتقال دانش در آموزش علوم اجتماعی و ایجاد فرصت برای رشد و بالندگی حرفه ای استادان و معلمان و دانشجو معلمان در زمینه آموزش علوم اجتماعی را از دیگر اهداف برگزاری این همایش برشمرد.
کریمی زارچی با اشاره به مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲، به بیان محورهای این همایش شامل راهبردهای یاددهی – یادگیری موثر در آموزش علوم اجتماعی، ارزشیابی اثربخش در آموزش علوم اجتماعی، تولید محتوا در آموزش علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش علوم اجتماعی، رشد حرفه ای دانشجومعلمان از طریق کارورزی در آموزش علوم اجتماعی، کج فهمی های رایج در آموزش علوم اجتماعی و ارائه راهکارهای مؤثر، بررسی تطبیقی و شناسایی الگوهای جهانی برای آموزش علوم اجتماعی و الگوهای تدوین برنامه درسی اثربخش در آموزش علوم اجتماعی پرداخت.
وی افزود: از دیگر محورهای برگزاری این همایش می توان به آموزش علوم اجتماعی با استفاده از سایر محیط های یادگیری متنوع و اثربخش، نقش آموزش و پرورش، مدرسه و خانواده در آموزش علوم اجتماعی، بررسی روند تولید اسناد علمی بومی در آموزش علوم اجتماعی ایران، مبانی فلسفی و فکری حوزه آموزش علوم اجتماعی، نقش مطبوعات و رسانه ها در آموزش علوم اجتماعی، نقش هنر و حوزه زیبایی شناختی در آموزش علوم اجتماعی، سند تحول بنیادین و آموزش علوم اجتماعی، چالش های یاددهی – یادگیری در آموزش علوم اجتماعی، نقش متقابل حوزه آموزش علوم اجتماعی و تولید دانش بنیان، نقش پژوهش های معلم محور (اقدام پژوهی، درس پژوهی و روایت پژوهی) در توسعه حرفه ای معلمان علوم اجتماعی و سایر موضوعات مرتبط با آموزش علوم اجتماعی اشاره کرد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان یزد با اشاره به حمایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، پایگاه سیویلیکا و انجمن جامعه شناسی ایران از این همایش ملی برای نخستین بار اظهار داشت: در این همایش، مقالات برتر به صورت ارائه شفاهی و پوستر پذیرفته و همچنین مقالات برگزیده در فصلنامه انجمن جامعه شناسی ایران و سایر فصل نامه های معتبر به چاپ خواهد رسید.
وی بیان کرد: نشانی سایت همایش جهت ارسال مقاله https://ncsse۴.cfu.ac.ir/ و شماره تلفن دبیرخانه جهت کسب اطلاعات بیشتر :۳۱۳۸۲۴۰۱ است. امیدوارم از خبر چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد برگزار
می‌شود
راضی بوده باشید.

چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد برگزار
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۸ ۰۲:۴۰:۵۳